Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egyes tipusú cukorbetegség?

Egyes tipusú cukorbetegség?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. 2 éve volt egyszer egy cukorterheléses vérvételem. Akkor a cukrom jó volt , de az inzulinom 3 , majd egy óra múlva 93 és rá egy órával 60 volt. A nőgyógyász szerint ezek nem túl jó értékek voltak , magán endokrinológus viszont megnyugtatott hogy nincs inzulinrezisztenciám.

Azóta eltelt már másfél év bőven , 3 hete azt kezdtem el tapasztalni , hogy bármit és bármennyit ettem , fél órán belül nagyon leesett a cukrom , vagyis borzasztó éhes lettem , de ha ettem akkor sem könnyebbültem meg sokáig . Egyik nap a héten ettem reggelire zabkását tejjel elkészítve , egy egész nagy banán volt rajta meg még egy db milka szaloncukrot is tettem rá , emellé benyomtam egy nagy szendvicset 3 szelet sonkával , sok sajttal . 1 óra múlva elkezdett fájni fent a hasam , majd a fejem és hirtelen nagyon éhes lettem. Utána igazából semmi erőm sincsen , leragadt a szemem minden órán , nem tudok figyelni. Bár én alapból kontaktlencsés vagyok , de azt vettem észre hogy hirtelen rosszabbul látok , a papírt sem tudom elolvasni mert vibrálnak a betűk. Fogyni egyébként nem fogytam ebben a 3 hétben , de hízni sem, ahoz képest hogy rengeteget eszem.. Sokat pisilek , óránként és sokat , sokat is iszom(4L kb)

Ezek mindig egyes tipusú cukorbetegségre jellemző tünetek..

Tegnap elmentem orvoshoz mert egyébként elküldtek véradásról mert hirtelen vérszegény lettem , 3 hónapja még tudtam vért adni , már decemberben is alacsony volt a hemoglobinom , azóta pedig csak csökkent. Elküldtek nagylaborra , de cukorterhelésre még nem.

Szerintetek valószínüleg cukros vagyok? Nem vagyok elhízva : 160cm 58 kg vagyok de sok az izmom . Tudom egyébként hogy inzulinrezisztenciából kettes tipusú alakul ki ,nem az egyes.


2020. jan. 17. 23:07
 1/4 A kérdező kommentje:
Ezek a tünetek sajna mindennaposak 3 hete..
2020. jan. 17. 23:18
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Ha valami, akkor inkább inzulinrezisztencia.

A korábbi értékeknél én inkább azt mondanám, nem egyértelmű IR, de a hajlam megvan rá (a 2 órás érték nagyobb, mint az éhhomi 5*-e). Érdemes lehet az inzulint ismételni.

2020. jan. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyébként a gyengeség, figyelmetlenség, látás probléma simán adódhat az anémiádból.
2020. jan. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet az anaemia is az oka, de el kell menni diabetológushoz,utána meg dietetikushoz és kiderül, étrenden meg megmondják mit kell változtatni.
2020. jan. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!