Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mik a kevés gyomorsav tünetei?

Mik a kevés gyomorsav tünetei?

Figyelt kérdés

Kb. 1.5 eve kezdodott nalam egy allapot, miszerint folyamatosan puffadok. Neha-neha marta a torkom a gyomorsav.

Elkezdtem jarni gasztrora, ahol kivizsgalasok sora kovetkezett.

Elso diagnozis: reflux, tessek szedni savcsokkentot, viszlat.

Orvost valtottam: vastagbeltukrozes, gyomortukrozes, helicobacter vizsgalat, gluten, laktoz, vervetel, hasi ultrahang - minden negativ. Epemen nehany apro polip.

Az osszes tunetem nagyjabol, amit erzek: eszek, a hasam elnehezedik, mintha egy kő lenne benne, fáj, alul-kozeptajon, majd lassan bepuffadok.

Kb. 2 naponta el tudok menni WC-re, nem megy a hasam, de ilyenkor mar nagyon szenvedek, hogy kiürüljek.

Nem eszek/iszok: szensavast, cukrost, uditot, edesseget, kenyereket, krumpli, chipseket, csiposet, es extrem izeket, alkoholt, puffaszto eteleket (bab, kaposzta).

Nyilvan, ha 2 napig vizet iszok, nincs bajom...



2020. jan. 19. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Én egy 24 órás ph mérést még kérnék, de javasolnám az Itopride-ot, illetve rendszeres mozgást.
2020. jan. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A tünetek hasonlóak a savtúltengéshez, azért a lazább helyeken kivizsgálás nélkül savlekötőt írnak elő.
2020. jan. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1: itopride megs fel eve, kb mintha c vitamint szednek, semmi, de semmi haszna. (Napi 3db)

#2: elso orvos valoban ennyit tett, szedjek savcsokkentot, meg volt egy gyomortukrozes, es hello.

2020. jan. 19. 22:41
 4/4 Greeyhoundee válasza:
Én is hasonló cipőben járok, annyi különbséggel, hogy nekem epét is találtak tükrözésen a gyomorban, és én egész nap teltnek érzem magam, attól függetlenül, hogy eszem, iszom-e valamit. Magánban gasztropanel tesztet el kell végeztetni, abból kiderülhet.
2020. jan. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!