Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » (Voltam orvosnál) miért...

(Voltam orvosnál) miért fájhat a hasam?

Figyelt kérdés

Délelőtt elkezdett fájni a hasam a köldököm körül. Először gyengén, majd egyre jobban fájt, végül délután elmentem az ügyeletre (a háziorvos már nem volt) mert már nagyon fájt. Előtte, 2 és 3 óra között hánytam is, 3 alkalommal. Először a reggelit hánytam ki, alig emésztődött, szinte úgy nézett ki, mint ha most ettem volna meg. (Már reggeli előtt is fájt a hasam egy nagyon picit, előző este a fejem). Másodjára már kellemetlenebb volt, a vizet is kihánytam. Harmadjára volt a legkellemetlenebb, ugyan is akkorra már alig volt valami a gyomromban, szó szerint a saját, előzőleg lenyelt nyálamat hánytam ki. Akkor már egy kis gócot/csomót is éreztem a torkomban. Akkor elmentem az ügyeletre, a doki adott egy szurit, volt benne algopirin, görcsoldó, különböző vitaminok. Eltartott 1-1,5 óráig amíg kifejtette a hatását a szuri, már majdnem kihívtam a mentőket, mert addigra nem hogy javult volna, még jobban fájt. Aztán egyszercsak beütött a szuri, utána jobb lett. A fájás nem szűnt meg teljesen, de jobb lett. Azóta ettem piritós kenyeret meg banánt, ezek elvileg minden gyomorpanaszra jók, aztán tényleg jobb is lett, ittam egy kevés hideg kólát, utána 1 órával vizet, majd mostanra már egész jó, már csak nagyon picit fáj, inkább bár "bugyborékolnak" a beleim a hasam környékén. Székletem azóta nem volt, ahogyan vizeletem se. Semmi más bajom nem volt/nincsen, csak a hasfájás és hányás. Előtte való este egy közepesen erős fejfájás.

A dokit kérdeztem, hogy mitől lehet, nem mondott túl sokat, csak annyit, hogy sokmindentől. A hasamat tapogatta, puha volt.

Írt papírt, mondta, hogy menjek el holnap a háziorvoshoz.

Szerintetek mi lehetett? Gyomorrontásra gyanakodtam, már máskor is volt, viszont ennyire még sosem fájt a hasam, plusz nem is nagyon hánytam. Vakbél, bélelzáródás elvileg nem lehet, akkor elvileg kemény a has, orvos akkor nem küldött volna haza.

24/f, sovány testalkat



2020. jan. 20. 22:26
 1/3 A kérdező kommentje:
A góc a torkomban így estére elmúlt. Viszont hogyan lehet a gyomromnak baja, ha a hasam fájt, a köldököm környékén?
2020. jan. 20. 22:30
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy komolyabb gyomorrontás lehet szerintem is, főleg, mivel a hányások után viszonylag gyorsan jobban lettél. A torkod a savtól fájt.
2020. jan. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy gyomorrontás volt. A részletes leírás pedig nagyon jó.
2020. jan. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!