Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Műtét miatt 30 napig adnom...

Műtét miatt 30 napig adnom kell magamnak a Clexane injekciót hasba. Ma reggel ahova beszúrtam a tűt szinte alig tudtam benyomni a gyógyszert. Ez miért lehet? Rossz helyre szúrtam?

Figyelt kérdés
Ez mar legalább a 15. injekció és eddig soha nem volt ilyen...elkezdtem nyomni az összecsípett reszbe és többször is el kellett engednem és újra osszecsipni a bőrt mert egyszerűen nem tudtam belenyomni a gyógyszert. Kicsit aggódok hogy elrontottam, mert a “hasba” elég tág fogalom és próbálom minden nap máshova szúrni de fogynak a szabad helyek :DD utána nem lilult be semmi nem latszik.

2020. jan. 22. 08:07
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja igen, a doki mondta h tele lesz majd a hasam lila foltokkal, viszont eddig egy helyen lett, az is normális ha nem marad folt utána? Tudom hogy elvileg nem lehet elrontani ha teljesen beszurom a tűt, de egy kicsit azért megis aggódok...
2020. jan. 22. 08:10
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Lila akkor lesz, ha pont eltalálsz egy eret, ha nem, annak örülni kell. :) Olyan helyre ad, ahol össze tudod csípni a bőrt, ezért javasolják a has oldalát, mert ott mindenki lazább :), de adhatnád akár a fülcimpádba is, onnan is felszívódik, egyébként combba, felkarba is lehetne, csak ott is vigyázni kell, hogy ne izomba add. Ilyen kemény göbök is kialakulhatnak a helyén, amik pár hónap akár, amíg felszívódnak. Nekem két évig kellett napi 2x trombózis után, mégsem sikerült megszoknom és én is folyton ilyeneken agyaltam, hogy mit szúrtam el - szó szerint :)
2020. jan. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Olyankor húzd ki, és add be másik helyre, ne mélyre, kb 2cm oldalra, bőr alá, ne izomba.
2020. jan. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!