Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Trombocitopéniám van, ez kb 1...

Trombocitopéniám van, ez kb 1 éve derült ki,62 G/L volt az érték akkor, most pedig 89-et mértek, milyen betegségek okozhatják ezt?

Figyelt kérdés
Mostanában kórosan álmos vagyok, nagyobb az alvásigényem és így is kimerült vagyok, ez így van 3 hónapja. Anyám is trombocitahiánytól szenved. Egyébként a bilirubin is magas volt a vérképben, különösén a konjugált(6.0, <3.4 helyett). Láttam pár lemezkehiányt okozó betegséget és mind ijesztő volt. 19/F

2020. jan. 23. 21:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Az álmosság (+sokszor emésztési zavarok) miatt nagyon aggaszt ez, főleg, mert leukémia vagy májcirrózis is okozhat ilyen. vérezni csak hónaponta 1x-2x az orrom szokott, meg gyakran az ínyem fogmosás közben
2020. jan. 23. 21:12
 2/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
52%

Hát esetedben nem hiszem, hogy leukémia, mert akkor az éretlen elő alakjai a fehérvérsejtnek is megnövekednének, és ráadásul akkor azt már kezelnék még, ha krónikus is.

Haematológus mit mondott?

Lehet vérszegénység is az oka, vagy B12 vitamin hiány, ha vegetáriánus vagy.

2020. jan. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A vérképben, ami csak egyszerű vérvétel volt a trombocitán és a bilirubinokon kívül egyedül a monocita volt csillagos(9), De a fehérvérsejtszám is a minimumot közelíti. Multivitamint szedek minden nap és nem diétázok, sok húst eszek.
2020. jan. 24. 08:54
 4/7 A kérdező kommentje:
+hematológusra sajnos várnom kell időpont miatt
2020. jan. 24. 08:55
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Értem,hát akkor haematológus fog választ adni, nagyon sok mindentől lehet egyébként,lép probléma is lehet akár.
2020. jan. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tesómnak évekig volt. Nem tudták meg az okát. Aztán elmúlott.
2020. febr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
LDH-t nézess addig, az a limfómára utalhat.
2020. nov. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!