Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Friss vér széklet után. Aranyér?

Friss vér széklet után. Aranyér?

Figyelt kérdés

Ma 3. napja, hogy székelés után friss vér folyik ki a végbelemből. A bal hasi oldal közepén, a köldökkel egy vonalban, közepesen fájó, nyomó fájdalmat érzek. Ezen kívül a végbélnyílásomon van egy kis dudor. Már 20 éve megvan, gyermekkoromban műtöttek sípolyra, azóta ott maradt. A végbelem tegnap erősen, ma már gyengébben, de szúr. Nem ég, nem viszket, csak szúr.

Pár héttel ezelőtt az alhasam fájt. Nem erősen, csak érezhetően. Jelenleg a bal herémben is tapasztalok ilyen érdekes, zsibogó szűró húzó fájdalmat. A székletemben, nincs vér. Tegnap előtt kamilla teát fogyasztottam, attól lágy lett a székletem, ma viszont már kemény volt. A háziorvosom szabin van. Szerda előtt nem lesz rendelés. :(

Szerintetek mi lehet a bajom? Várjak szerdáig, vagy menjek most el kórházba?


2020. jan. 24. 17:31
 1/7 A kérdező kommentje:

U. I. : LAKTÓZ ÉRZÉKENY vagyok, az elmúlt hetekben sok tejet fogyasztottam (kakaó, puding, anyóstorta, tejbegriz, vagy csak simán magában)

Továbbá céklából is sokat ettem.

2020. jan. 24. 17:36
 2/7 anonymousreview60 ***** válasza:
Igen nagy eséllyel a laktóz kezdte ki a beledet. A háziorvosodnak vsn helyettese, aki elküld a proktológiára.
2020. jan. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A nyár folyamán már előfordult egyszer ilyen, viszont az 2 nap alatt elmúlt.
2020. jan. 24. 17:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha céklát is ettél, akkor határozottan el kell különíteni, hogy vér volt-e az elszíneződés vagy a cékla festékanyaga ! Ilyen esetekben, amikor több tünet együttesen jelentkezik, nek egyszerű dolog a valódi okot megtalálni. Laktóz intolerancia mellett kockázatos dolog nem laktózmentes tejterméket fogyasztani, ugyanakkor ebben a téli időben valamilyen emésztőrendszeri tüneteket okozó vírusbetegség gyanúja is fennállhat.
2020. jan. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Laktózérzékeny vagyok, de gyakorlatilag tünet mentes. Biztos, hogy vér volt. A széklet után "folyt" ki a testnyílásomból. Bárcsak cékla lenne.... Jelenleg, a bal oldalon a szigmabél szakaszán érzek elég erős fájdalmat.
2020. jan. 24. 18:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem hangzik jól. Sebészetre menj el hétfőn, remélhetőleg nem kell nálatok beutaló. Ezt meg kell nézetni!
2020. jan. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb keress fel egy proktológust, akár magánúton is! A vér sose jelent jót. Sajnos én is elhanyagoltam és mire orvoshoz kerültem, kiderült, hogy végbél daganatom van!
2020. jan. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!