Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egyetemisták, ti nem érzitek...

Egyetemisták, ti nem érzitek magatokat jobban kitéve a koronavírusnak?

Figyelt kérdés

Távol áll tőlem a pánikkeltés és nem is rettegek különösebben, de felmerült bennem a kérdés: az egyetemek nincsenek jobban kitéve ennek a vírusnak? Szerintem az összes egyetemen nagy számban vannak jelen kínai hallgatók és gondolom egy bizonyos részük hazautazott most a szünetben, pláne hogy újév is volt. És ezek a hallgatók most vissza is jönnek a következő félévre, ezzel esetleg behurcolva a vírust. Márpedig akkor hamar elkapja mindenki, összezárva egy épületben, tantermekben, mosdókban stb. Engem csak ez aggaszt igazán. Nektek mi a véleményetek erről?

(Lehet ez egy újabb ok, amiért nem járok be órákra😂)


2020. jan. 28. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Nem, mert folyamatisan ellenőrzik a kritikus területekről elutazó embereket, és gomdolom itthon is a reptéren van valamilyen óvintézkedés.
2020. jan. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De milyen óvintézkedés? Hallottam, hogy kínai reptereken lázat mérnek folyamatosan, de annak nincs teljesen értelme, mert 2 hétig lappang a vírus, szóval az is hordozhatja, akinek még nincs láza. Nem tudnak nagyon mit tenni.
2020. jan. 28. 21:55
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Hát a Semmelweis-szen elrendelték, hogy kivizsgálják az összes kínai hallgatót, aki járt otthon, vagy esetleg őnála jártak a szülei. Egyelőre ennyi.


A különösen fertőzött helyekről már nem járnak repülők egyébként, ott totális karantént vezettek be, onnan ki- sem és oda bejutni sem lehet.

2020. jan. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Magyarországon aligha lesz fertőzött beteg, Németországban, Franciaországban és valószínű Angliában is várható, mert ott rengeteg külföldi fordul meg, de én itthon abszolút nem aggódom emiatt. Ha nem vagy idős vagy súlyos beteg, akkor eleve nem olyan veszélyes rád nézve ez a vírus, a halálesetek nagy része ezekbe a kategóriákba tartozik.
2020. jan. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát én pont eléggé szívbeteg vagyok😂 jó kilátások. Meg oké franciában, németben sok a külföldi, de azért egy magyar egyetemen is sokan előfordulnak.
2020. jan. 29. 00:01
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
De azok a franciak meg nemetek, siman megfordulhatnak Magyarorszagon. Azert, mert a magyarok tobbsege otthon gubbaszt mert nincs penze utazni, meg nem jelenti azt, h mas is igy el.
2020. jan. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem félek, mivel nincs órám a kínaiakkal, külön csoportba vannak a külföldiekkel, amúgy sem az angol nyelvű kurzusokat vettem fel, szóval ez egy hülye indok az óra kihagyására

Nem pusziszkodom egyikkel se, nagy ritkán látom őket menni a kampuszon, ettől nem lehet elkapni

2020. jan. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De, de gázos a szitu.
2020. jan. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Az én fiam is egyetemista, és abban a kollégiumban lakik, ahol a külföldi hallgatók - köztük kínaiak -is laknak. Most olvastam az egyetem közleményét a témában, megnyugtatónak tartom, hogy foglalkoznak a problémával, de azért ott motoszkál bennem a gondolat, hogy bármi előfordulhat. A fiam nem aggódik, és remélem, neki lesz igaza!
2020. jan. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A magyarok is járnak ki Franciaországba, Németországba, van aki ott dolgozik. Szóval ők is behurcolhatják a vírus Mo.-ra, ha ott megfertőződtek. Sőt, egyes magyarok egyenesen Kínába mennek nyaralni. Na, nem én, de vannak akiknek simán telik ilyesmire.
2020. jan. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!