Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet, hogy másfél-két...

Mitől lehet, hogy másfél-két hónapja folyamatosan ajakszárazságban szenvedek?

Figyelt kérdés
Labellot használtam sokáig, de semmit nem használt. Kb. 1 hete átálltam a primus kamillás ajakbalzsamra, gyógyszertárban vettem. Nos ezzel jobb a helyzet, napi 4x 5x is bekenem, de továbbra sem az igazi. Na meg, mihelyst nem kenem, egyből érzem, hogy száraz, folyamat nyalogatnom kell (tudom, hogy nem lehet), ég, viszket. Az alsó és felső ajak találkozásánál ott a "sarok" részen is elég kellemetlen. Nem mondanám, hogy sokat iszom, de máskor sem ittam többet, szűk 2 litert beviszek. De mondom, máskor is ennyit ittam, amikor semmi baja nem volt a számnak. Olvastam azt is, hogy esetleg alkoholfogyasztástól is lehet. Hát sörözni szoktam, de nem minden nap iszom, heti 2-3-4 alkalommal legurítók pár doboz sört (tényleg max. 4-et), ez ennyire befolyásolná? Erre is azt tudom írni, amit a normál folyadékbevitelre, hogy máskor is fogyasztottam alkoholt, mégsem voltak szárazak az ajkaim. Nem tudom valaki jár-e, vagy járt-e ilyen cipőben valaha, vagy ez csak a tél miatt van? Igazából nem is vagyok sokat az udvaron, igaz azt olvastam, hogy a fűtött lakás is kiváltó ok lehet. Normális az, ha folyamatosan ajakápolókat használok? Vagy ez ilyenkor nem gáz? Néha már úgy érzem függő vagyok, mindig kenegetem. Esetleg valami tuti házi praktika ilyen problémára? Nem akarok orvoshoz menni vele.

2020. jan. 28. 23:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Tél van. Ilyenkor a hideg levegő pillanatok alatt kicsípi. Megtettél mindent. Esetleg a lakásban párologtass.
2020. jan. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!