Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elkaptam a korona vírust? A...

Elkaptam a korona vírust? A terjesztesert megbuntethetnek?

Figyelt kérdés

Január 18-an érkeztem haza Kínából egy targyalasrol. Tegnap óta 39 fokos lázam van, szédülök, fáj a fejem. Orvosnál meg nem voltam, viszont azota több száz emberrel erintkeztem, vonaton, bevasarlout központban, szóval nagyon sok embert megfertozhettem. Ezért megbuntethetnek?

Orvoshoz péntekre kaptam időpontot.


2020. jan. 29. 08:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%

Megbüntethetnek, és azért, mert nem szóltál időben. De egyáltalán nem biztos, hogy koronavírussal küzdesz. Síma megfázás vagy egyszerű influenza még Kínában is létezik. Sőt: létezik a hosszútávú repülőutak alatt összeszedhető megfázás és egyéb betegség is.


Egyébként kizártnak tartom, hogy ha te 39 fokos lázzal küzdesz, akkor egy síma háziorvos napokig nem képes megvizsgálni, te pedig nem ismered az ügyeletet.

2020. jan. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Kamu
2020. jan. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
A háziorvost most hívtam, mondtam neki hogy mi a panaszom, és péntekre adott időpontot. Ügyeletre nem szeretnék menni ott nagyon lekezeloen bánnak mindenkivel. Ha sima influenza akkor még úgysem kell aggódnom.
2020. jan. 29. 08:24
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
Azt nem értem,hogy itt Magyarországon, ha elmegy az ember egy influenza szerű tünetekkel, soha nem küldik az embert laborba,hogy biztosra tudják mondani,hogy az influenza. Mert lehet sima megfázás is. Külföldön ezt biztosra meg tudják állapítani, különböző tesztekkel. Itt rá nézése meg mondja a doki, hogy mi a bajod. Röhej. Kérdezőnek is lehet sima influenza, de lehet korona vírus is. Szinte ugyanazok a tünetek.
2020. jan. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
30%
Ha meg tényleg koronavirus, akkor péntekre már nem lesz miért aggódnod....
2020. jan. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%
Így is épp elég idegesítő a pánikolás, miért kell még ilyen idióta kamukkal csinálni a hangulatot?
2020. jan. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Ha te elmondod a háziorvosnak,hogy mik a panaszaid,még akkor sem napok múlva ad időpontot, ha nem jártál Kínában. Ráadásul Magyarországon a háziorvoshoz nem kell időpontot kérni. És ha valakinek ilyen panaszai vannak és Kínából jött haza, akkor nem telefonálhat,hanem megy, akár az ügyeletre is. Vagy nem Magyarországon vagy? Úgyhogy ez a történet erősen sántít!
2020. jan. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%
Főleg, hogy háziorvoshoz nem kell időpont... Jó volt. :D
2020. jan. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nekünk kell minden esetben a haziorvoshoz időpontot kérni.
2020. jan. 29. 11:04
 10/20 anonim ***** válasza:
91%
Ilyet nem tehet a háziorvos. A rendelési idő egy részében köteles az időpont nélküli betegeket fogadni,még akkor is ha gyakorlat az időpont adás nála. Egyébként pedig várjál péntekig, talán már el sem jutsz hozzá.
2020. jan. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!