Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez a "betegség"?

Mi lehet ez a "betegség"?

Figyelt kérdés

Már kb. 2-3 hete, általában reggelente, de a nap bármely időszakában előfordulhat, hogy be van dugulva az orrom. De nem úgy, mint egy átlagos megfázás esetében, levegőt kapok rajta keresztül, csak érzem, hogy "tele van", felkelés után fél órán-órán belül ez elmúlik és az érzékenységen kívül minden normális.

"Érzékenység": Néha magától mikor levegőt veszek az orromon keresztül, érzem, hogy "valami" ingerli odabent és tüsszögnöm kell, van amikor kijön a hapci, van amikor nem. Hapci után minden normálisnak mondható. Ezidő alatt csak a jobb orrlyukam 2-3x vérzett, most nemrég viszont a bal.

Ennek sincs semmi előjele, egyszerűen csak elkezd vérezni az orrom, fájdalom és előjelek nélkül.

Illetve néha levegővételnél "hidegnek" érzem a levegőt, még a 24 fokos szobában is..

Ezeken kívül egyébként semmi bajom, nem fáj a fejem, nem vagyok fáradékony, vérnyomásom rendben van, a pulzusom kicsit alacsony, másról nem tudok.

És ez csak 2-3 hete tart, azóta próbálkoztam mindenféle házi "ördögűző" technikával (fokhagyma, vöröshagyma), de nemigen segítettek rajta.

Ez valami orrüregi betegség lehet, és érdemes lenne elmenni vele fül-orr gégészetre, vagy várjak és ha nem múlik akkor?

Jobban sajnos nem tudtam elmagyarázni, illetve elnézést, ha nem megfelelő kategória.



#vérzés #orr #vér #orrdugulás #vérzik az orrom
2020. jan. 30. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet allergia is. Én pl. ha házi tejet iszom, akkor eldugul és folyik az orrom, tüsszögök.
2020. jan. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Előfordulhat, hogy ez teljesen normális, és csak az alvási fekvésből adódó folyadékkal való telítődés miatt érzed, míg ha felülsz, vagy állsz, akkor stabilizálódik, elmúlik.

Az orrvérzést okozhatja a tüsszentés, mivel akkor eléggé nagy nyomáskülönbség jön létre és a hajszálerek el tudnak pattanni.

Ördögűzés ezen nem nagyon tud segíteni, mivel lehet, hogy semmi baj, de lehet, hogy valami van. Érdemes a fül-, orr-, gégészetre benézni egy alkalommal, belelesnek és látni fogják, hogy van-e baj, illetve, ha elmonod ezeket az orvosnak, jobban fogja tudni, mint én ;)

Kategória tökéletes. Mihamarabbi jobbulást!

2020. jan. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtöknek!

Igazából olyan, mintha egy nátha, avagy megfázás "maradéka" lenne, mert mint mondtam, ezen kívül semmi bajom. Korábban sem volt ilyen és hasonló bajom se ami ennyire maradandó lett volna. Az orrvérzés meg random "szokott" (=eddigi 2-3 alkalom) lenni, mindenféle előjel nélkül, tegnap pl tök nyugodtan játszottam a gépen, és éreztem hogy hevesen elkezd folyni az orrom, majd odanyúltam és láttam hogy vérzik.

2020. jan. 31. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!