Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Smectat vírusos hasmenés...

Smectat vírusos hasmenés esetén meddig érdemes szedni? Hány nap alatt rendeződik az emésztés amúgy?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kedden indult a dolog, akkor igazából még csak lázas voltam, meg egész nap feküdtem, alig bírtam kikelni az ágyból, wz-zés elvétve volt. A buli szerdán indult, akkor úgy kora reggeltől délutánig mentem a wc-re, aznap 3 Smectat ittam. Tegnap javult a helyzet, 3x 4x voltam wc-n, 2 Smectat fogyasztottam. Mára még jobb, az állaga is egyben van a dolognak, színe viszont még eléggé világos. Ma még nem vettem be semmit.


Étkezés, igazából semmi durva. Ropi, sós pirítós, krumpli, tegnap este kipróbáltam egy kis natúr halat (se panír, se olaj, se só). Láz, heveny hasmenés már nincs, nem tudom mivel folytassam a kúrát?


Voltam tegnap orvosnál, ő javasolta, hogy a héten maradjon még a diéta, megvizsgálta a hasam nyomkorászással, nem talált semmilyen elváltozást.


Szóval maradjon még a Smecta, vagy menjen inkább a Normaflore? Vagy Bolus adstringens? Ezt igazából elfelejtettem megkérdezni tőle.


No és mégis, mennyi idő az, amíg érdemes óvatosan enni, vagy amíg rendeződik az emésztés? Úgy olvastam régebben, hogy azért nem 1-2 nap a dolog.


Köszönöm a válaszokat!



2020. jan. 31. 13:41
 1/2 A kérdező kommentje:
(se panír, se olaj, se **zsír) nem só. :))
2020. jan. 31. 13:48
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem amikor megáll a hasmenés, nem érdemes tovább szedni, mert sok mindent felszív ami már javítaná az emésztőrendszert.
2020. jan. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!