Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha hirtelen kijönne egy oltás...

Ha hirtelen kijönne egy oltás ami védettséget ígér a koronavírusra beadatnátok magatoknak gondolkodás nélkül?

Figyelt kérdés
2020. febr. 1. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

Azt olvastam, hogy minimum még egy év, mire megtalálják az ellenszerét. Úgyhogy a kérdés még nem aktuális.

De ha elméleti a kérdésed, akkor szerinted a jelenlegi helyzetben, amikor repülőtereket zárnak le, az ottani magyarokat kerülőúton szállítják haza, utána két hét karanténba kényszerülnek, a debreceni egyetem, ahol sok kínai tanul, nem járnak iskolába, az üzletekre már most kiírják, hogy "Vietnámiak vagyunk", mert a magyarok nem mernek bemenni, szerinted ki nem adatná be? Már szájmaszkot se lehet kapni itthon, még ha akarnék se tudnám beszerezni, mert hiánycikk lett.

2020. febr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Én igen, de csak mert gyenge az immunrendszerem és nem akarok szövődményeket. Plusz napi szinten rengetek kínaival találkozok, mivel egy nagyobb városban járok egyetemre.
2020. febr. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Én igen, mivel reptéren dolgozom, több száz kínaival kell foglalkoznom minden egyes nap (és azt se felejtsük el, hogy nem csak a kínaiak lehetnek betegek).

Egyébként nem azért, mert hisztizem meg halálfélelmem van, csak ha meg lehet előzni egy eléggé kellemetlen betegséget, akkor élek is a lehetőséggel. De sajnos én úgy hallottam, hogy nyárnál előbb nem lesz oltás.

2020. febr. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan nem, hiszen ha ilyen gyorsan kijönne egy védőoltás, akkor biztos lennék benne, hogy nem volt elég idejük a klinikai tesztek végrehajtására, és kielemzésére.


Tehát nem lehetnék abban sem biztos, hogy

1. valóban megelőzi a fertőzöttséget

2. Nincsenek esetleges kellemetlen mellékhatásai/szövődményei


Csak és kizárólag akkor adatnám be magamnak, ha elkezdene nagyon durvává fajulni a vírus. Teszem azt beigazolódik, hogy 20-50% a halálozási rátája, és r0 mutatója több mint 3.

Szerintem nem érdemes kísérleti patkánynak lenni, főleg fizetség nélkül nem. :D

2020. febr. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Én biztosan nem, hiszen ha ilyen gyorsan kijönne egy védőoltás, akkor biztos lennék benne, hogy nem volt elég idejük a klinikai tesztek végrehajtására, és kielemzésére."


Én is erre gondoltam.

2020. febr. 1. 16:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Vicces lenne, mert a SARS-ra a mai naping nincs, pedig 17 éve volt járvány, csak az egyik mutáció miatt elveszett a fertöző képessége.
2020. febr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nrm
2020. febr. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
nem. Még a saját helyzetemben sem. #4es mindent elmond nem írom le mégegyszer
2020. febr. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!