Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha vért vesznek tőllem az...

Ha vért vesznek tőllem az kimutatja ha rákos lennék?

Figyelt kérdés

2020. febr. 1. 19:49
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Rák és vérvételfüggő. Van olyan amit egy vérkép is kimutat (leukémiák) és van olyan amit egy komolyabb labor sem.
2020. febr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Meg a normál vérképpel még véletlen sem vizsgálják.
2020. febr. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Hány évesen lettél hipochonder?
2020. febr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%

Az általános laboron lehet látni rákra utaló jeleket. Magas fehérvérsejt, magas LDH, húgysav, limfociták stb.

Az elsőnek mondom, hogy a leukémia diagnózisa sem vérvételből történik, de a gyanúját felvetheti.

2020. febr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%

A húgysavnak mi köze lenne a daganathoz????


Kérdező, rokonomnak emésztőszervi daganata volt, neki a CRP és az eozinofil volt emelkedett, vérszegénység miatt a hemoglobin, vas alacsony. Állítólag az LDH is jelezhet előre tumort. Míg egy másik rokonomnak emlődaganata volt, neki tökéletes volt a vérképe, nem jelezte semmi érték.

2020. febr. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Le lehet pontozni, de tapasztalatból írtam. Valószínűleg nekem több tapasztalatom van ebben. A húgysav szintet is a vérből mutatják ki megjegyzem..nézz utána, mielőtt okoskodsz.
2020. febr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy a vérből mutatják ki... de mi köze bármi daganathoz...??? Köszvényhez, magas vérnyomáshoz oké, de köze nincs bármiféle daganathoz!
2020. febr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Konkrétan semmilyen rákot nem lehet kimutatni vérből. De ahogyan már írták, vannak olyan vérvizsgálatok,amelyeknél az eltérések (illetve az eltérések összképe, mértéke) daganatos megbetegedések gyanúját vethetik fel. De ez csak gyanú és sok másra is utalhat. Még az úgynevezett tumor marker vizsgálatok sem biztosak,mert nem csak daganatos betegségekben mutathatnak eltérést,illetve sokszor tudott daganat esetén sincs eltérés.
2020. febr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Én meg a négyesnek mondom, hogy háziorvosként már fogtam leukémiát vérkép alapján. Semmi tünete nem volt. Pontos diagnózist persze a kenet és a sejtfelszíni markerek adtak. És itt te vagy az aki okoskodik...
2020. febr. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Teljes vérképnél lehetnek anomáliák.
2020. febr. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!