Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy szem tabletta után még...

Egy szem tabletta után még abbahagyhatom az antibiotikumot?

Figyelt kérdés

Már több mint hete szenvedek náthával, nem akartam eddig gyógyszert szedni, reméltem, hogy kijövök belőle magamtól.

De két napja elkezdett arcüreggyulladásszerű tüneteim lenni, fájt az arcom, amikor fújtam az orrom. Erre ma reggel a dokim felírt Augmentint 7 napra. Reggel bevettem az első tablettát.


Viszont napközben rohamosan javultam, már egyáltalán nem érzem az arcomnál a fájdalmat és az orrom is nagyrész jól szellőzött napközben orrspray nélkül is. Szerintem most magamtól gyógyultam ennyit hirtelen, nem hiszem, hogy egyetlen szem Augmentin okozta volna, hiszen az csak 2-3 nap után szokta mutatni a hatását.


Szerintetek most még abbahagyhatom a gyógyszert? Egyetlen szem után. A dokimat csak holnap délután tudnám megkérdezni, addig meg elvileg még 2 adagot be kellene vegyek vagy kihagyni ha nem szednáém tovább. Ha nem nagyon muszáj, nem szeretném végig szedni.



2020. febr. 3. 18:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Annyi baj lehet belőle,hogy a betegség nem múlik el mégsem és újra fellángol.
2020. febr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem

Szedd végig!

2020. febr. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Antibiotikumot csak igen indokolt esetben szabad szedni.

Sajnos az orvosokat ez nem igazán érdekli.

2020. febr. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem szeded végig és roszabb lesz az állapotod, utána már hiába folytatod a gyógyszer szedését, mert nem fog használni.
2020. febr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes kísérletezgetni, mert a végén még olyan ellenálló gennykeltő baktérium törzs alakul ki, hogy súlyosabb beavatkozásra is sor kerülhet. Nyugodj bele, hogy a gyógyszerkipróbálásoknál nagyon sokféle és széles körű vizsgálatokat végeznek, nem te fogod felfedezni a spanyolviaszt.
2020. febr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Arcüreg gyulladás indokolt eset.
2020. febr. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

De, egyetlen szem miatt is érezheted jobban magad! Én lázas voltam bakteriális fertőzés miatt, az első szem Augmentin levitte a lázam, és nem is jött vissza!

Természetesen végig szedtem a kúrát, s erősen javaslom neked is!

2020. febr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok a szabályokkal.

De laikusként - saját tapasztalatok alapján is - kizártnak tartom, hogy egyetlen szemnek pár óra alatt ilyen hirtelen gyógyító hatása lenne. Szerintem most kezdett végre dolgozni a saját immunrendszerem, azért javultam ilyen sokat ma. Akkor meg gondolom nem lehet gond, hogy egy szem után abbahagyom.

2020. febr. 3. 18:33
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Pedig lehet ilyen hatása!
2020. febr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Tudod mit? Ha képtelen vagy felfogni amiket írtunk, csinálj amit akarsz.

Te fogod megbánni.

2020. febr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!