Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 5mm-es vesekő kihajtható...

5mm-es vesekő kihajtható gyógyszeresen is?

Figyelt kérdés

Görcsrohamom volt sürgősségin voltam. az ultrahang vizsgálaton a jobb vese pyelonjában egy 5mm-es vesekövet találtak (Hangárnyékkal) Üregrendszeri tágulatot nem okoz!

Rowatinexet és fájdalomcsillapítót szedek rá, 1 hét múlva urológiára kellene mennem kontrollra, de csak agusztusra kaptam időpontot. Kérdésem tehát az volna hogy kihajtható e a kő gyógyszeresen? és ha igen akkor mennyi ideg kell szednem rá a rowatinexet?



2020. febr. 5. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Az augusztusi időpont hülyeség, ilyenkor jelezni kell, hogy vissza lettél hívva.
2020. febr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jól kértél időpontot. Neked nem kontrollra kell menned, hanem UH eredményt viszel amiben 1 hetet javasolnak.

Próbálj újra időportot kérni, de akkor mond el azt is amit ide leírtál, és biztos hogy előbb mehetsz.

2020. febr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ugyanígy mondtam el. meg kérdezték hogy lázam van e, mondtam hogy nincs csak görcsrohamom volt. és azt mondták hogy sajnos csak augusztusra tudnak időpontot adni :(
2020. febr. 5. 19:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Az faßa. Akkor nincs tippem. Beszélj a háziorvossal, amúgy is tudnia kell róla, hátha ő többet tud mondani.
2020. febr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ilyet még nem hallottam. Ebben az esetben sürgősséggel kell fogadni. Mondd, hogy jelenleg is fájdalmaid vannak, véreset vizeltél, stb.
2020. febr. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyira tipikus és bosszantó. Orvos vagyok, ha visszahívunk valakit az nem poénból van. Ez az az eset amikor az időpontot a félhülye Mariska adja.


Egyébként oda kell menni egy hét múlva, rendelési időben, az ambuláns lapot lobogtatva és nem sz.rozni az időponttal.

2020. febr. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Ypszilon1980 ***** válasza:

Így kellene ahogy utolsó írja,de sokszor az a baj,hogy mindenképpen elhajtanak,ha nincs időpont.

De a kérdés is adódik ebből. Mikor odamentél,megmutattad az ambuláns lapot,amin rajta van az egy hét?

2020. febr. 6. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

igen az áll az ambuláns lapon, hogy 1 hét múlva Urológia ambulanciánkon kontroll!

De nem várok addig jövőhetén bemegyek a az ambuláns lappal!

2020. febr. 6. 14:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező! Hadd kérdjem meg, hogy hol élsz Te, az ország melyik részén? Mert felénk nincs időpontkérés, v beutaló. Rendelési időbe mész, és csúcson 1 óra alatt bennt vagy az orvosnál. ( Tata )
2020. febr. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kaposváron élek
2020. febr. 6. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!