Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Végbél repedésre tanácsok?

Végbél repedésre tanácsok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A végbélnyílásom felett van egy hosszúkás repedés, amit már kb. 5 hónapja észrevettem azt hittem elmúlik, de nagyon elkezdett fájni a fenekem. Kentem Reparon kenőccsel decemberben és elmúlt a fájdalom. Viszont most újra előjött, nagyon kellemetlen érzés ülni rajta, és folyton olyan mintha a fenekem is fájna.. ismét elkezdtem kenni, illetve vettem Reparon kúpot is rá, tehát most mindkettő megy, az érzékenység aligha elmúlt de a repedés még mindig látható (a kúpot és a kenőcsőt egyszerre 3 napja használom). Orvosnál még nem voltam. Ha nem múlik el hétfőre, akkor elfogok menni. Viszont nem tudom hogy hasazás, futás, guggolás jót tesz-e? És van-e valakinek valamilyen tapasztalata, tanácsa ezzel kapcsolatban?

2020. febr. 6. 16:29
 1/5 A kérdező kommentje:
18/F
2020. febr. 6. 16:32
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezek szerint a gáton van a repedés, tehát testüregen kívül. Ezt nagy súly emelése is kiválthatta, netán egy végbélsipoly jelentkezik (?), mindenképpen orvosi eset.
2020. febr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Végbélsipolynak mik a tünetei?
2020. febr. 6. 16:44
 4/5 anonim ***** válasza:

A sípoly nagyon fájdalmas, de a repedés se múlik el magától. Egyiket se szabad elhanyagolni. Proktológushoz menj, nem kell beutaló csak időpont. Maszeknál pár napon belül fogadnak. Pont most volt amúgy egy ilyen kérdés, nézd meg az utolsó hozzászólást amit a kérdező írt.

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__1029480..

2020. febr. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Végül mit mondot az orvos?

2020. márc. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!