Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ajakszárazságra ezek a módszerek?

Ajakszárazságra ezek a módszerek?

Figyelt kérdés
Nem használnak az ajakápolók, száraz a szám, viszket is. Már régóta ilyen. Gondoltam bekenem fokhagymával, ha esetleg valami bakteriális dolog, majd az lefertőtleníti. Vagy ez hülyeség? Méz? Vagy esetleg kenjem be alkohollal, hátha az fertőtleníti?

2020. febr. 6. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
A carmex ajakápolót próbáltad már? Legdrágább, de a leghatékonyabb is szerintem, meg mások is ezt mondják. Ha önnagában nem használ, készíthetsz házilag ajakradírt mellé mézből, kristálycukorbol és oliva olajbol, de vannak fent neten még másfajta összetevőkkel is. Radírozd le vele a szádat, hogy a felesleges hámsejteket eltávolítsd, majd kend be carmex-szel. Talán igy elsőre ezt tudom mondani.
2020. febr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kéne mindjárt kristálycukorral nekimenni, elég lesz a méz is, az csak nem árt. A fokhagyma is elég durván hangzik...
2020. febr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Meg az alkoholt is hanyagoljad szerintem...

És szedjél valami multivitamint, mert vitaminhiánytól is lehet. Meg egyáltalán: egyél normálisan, és igyál gyakrabban, összességében többet.

2020. febr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Esetleg patikából vazelin?
2020. febr. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Tényleg igyál sok vizet, mert ha nem iszol eleget, a szervezeted elsőként a börödből vonja ki a vizet, és emiatt száradhat ki könnyen a szád, kezed stb. Szóval pótold!

2020. febr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A méz önmagában nem hatékony, sőt önmagában többet árt mint használ, viszont ajakradír összetevőjeként kiváló.
2020. febr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért ártana már a méz, ami tele van vitaminokkal meg ásványi anyagokkal?
2020. febr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon száraz és sebes a szája, akkor a méz önmagában csípni fogja, illetve ha nem bírja ki anélkül, hogy lenyalogatná a szájárol, akkor a nyalogatás csak még szárazabbá fogja tenni a száját.
2020. febr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Labellot használtam sokáig, de az semmit nem ért, már vagy 2 hete átálltam a primusra, az valamivel jobb, de attól sem múlt el. Igazából december óta ilyen kb. Lehet ugye a hideg téli időjárás miatt, + a fűtött lakástól. Inni nem iszom sokat, de régen sem ittam többet, mégsem volt ilyen a szám. Szűk 2 liter körül iszok egyébként.
2020. febr. 6. 20:59
 10/10 anonim ***** válasza:

"Inni nem iszom sokat, de régen sem ittam többet, mégsem volt ilyen a szám."

Hát igen, egy ideig lehet sanyargatni a szervezetet - de aztán egyszercsak megunja, és jönnek a tünetek, mint pl. ez is...

2020. febr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!