Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Foltos hajhullása, akinek...

Foltos hajhullása, akinek volt mi vált be igazán?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy lehet gyulladástól pld. De volt akinek elmúlt magától, vagy orvos nélkül vitamin rá, vagy tonikkal?? Mennyi idő után kezdted el látni a folt területén az új babahajakat?

2020. febr. 9. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 10 éves koromban hullott ki hatalmas foltokban a hajam és a szempillam. Elotte halt meg anyukám. Persze volt kivizsgálás, gockutatas, foghuzas, laborok miegymás. Annyira látszott, hogy teenager lány létemre teljesen kopaszra vágtuk a hajam és baseball sapkában jártam másfél évig. Sokmindent kipróbáltunk de semmi sem használt, őszintén szólva egy idő után teljesen fel is adtam. Elfogadtam, hogy nem tudok mit tenni, menő kopasz kiscsaj leszek, mint Demi Moór a GI Janeben. Aztán kb másfél év múltán a mai napig nem tudom miért elkezdett vissza nőni a hajam, semmit sem használtam akkor már régóta csak a nullás gépet. Mára már szerencsére semmi sem látszik. Gondolom anyum halála ennyire megviselt vagy nem tudom, a fokok sem tudtak pontosan. Mindenesetre a mai napig azert örülök neki, hogy bár azt mondtak nem valoszinu hogy vissza fog nőni a hajam mégis visszanott. A helyedben nem várnék sokáig, dokihoz mennek mielőtt rosszabbodna a hajhullás és kivizsgaltatnam magam mert elvileg a foltos hajhullás egy tünet, az okot kell megkeresni és azt kezelni.
2020. febr. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia kedves válaszoló! Nagyon szépen köszönöm a segítségedet, válaszodat. Rengeteg a stresszes, kB 3 éve folyamatosan, de nem kicsi stressztől beszélek! Pontosan erre gondoltam én is, ez pszichés eredetű, hidd el nekem. 1 hete észrevettem, hogy a folyton előbújtak icipici kis hajszálak, de gyengék és nem sűrűn. Nem tudom hogy mi lesz, besűrüsödil e, vagy így marad? Minden esetre nagyon idegesítő valami. Te mennyi idős vagy kedves válaszoló? Én 44.
2020. febr. 27. 09:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló, 36 éves vagyok. Nekem is nagyon gyenge, alig észrevehető pihek voltak eleinte. Lehet mi ilyen alkatok vagyunk, hogy így reagál a szervezetünk a nagy stresszre (mondjuk szerintem meg mindig jobb mint “stressz fekelyt” vagy infarktust kapni, bár sose tudni mi lesz a következő). Ha valóban ez áll a hajhullásod hátterében akkor szerintem a szervezeted elkezdett jelezni, “ hogy nem jó úton haladsz”. Persze lehet nincs igazam, de jelenleg így gondolom. Ha van rá lehetőséged próbáld meg csökkenteni a stresszt az eletedben, életmódot váltani vagy néha valahogy kikapcsolódni! Természetesen azért en a helyedben a haziorvoshoz elmennek, biztos ami biztos. Remelem Neked is szépen helyre jön a hajad és sikerül valahogy csökkenteni a stresszt is, a legjobbakat kívánom Neked!
2020. febr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szia kedves első válaszoló. Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál. Igen... Nagyon nem jó úton haladok, férjhez mentem 3 éve azóta szó szerint pokol az életem. 1 Nigériai férfihez, aki nagyon nagyon nem érdemelt meg engem, és iszonyat mocskosan viselkedik velem. De nem. Baj, mert már elhatároztam hogy itt fogom hagyni... Gyűlöljük egymást szó szerint... Az a baj, hogy lakva ismerszik meg az ember, s azután dweült csak ki, hogy ki is ő valójában.... Ezért hullott ki a hajam... Rohadjon meg... Elnézést a ronda beszédért!!!
2020. febr. 27. 21:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom hogy a foltos az más mint mikor a teljes fejedben hullik. Van hogy egy egyszerű vérvétel a "megoldás", mert kiderül hamar hogy mi a baj. Teljes vérkép háziorvosnál vagy beutalóval. Abba benne van ha vashiányod van (nőknél gyakrabban előfordul a menstruáció miatt), vagy ha baj van a pajzsmirigyeddel. Addig is vegyél vitamint, ártani nem árt.
2020. márc. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
* fejeden
2020. márc. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!