Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a franc lehet ez?

Mi a franc lehet ez?

Figyelt kérdés

Sok évvel ezelőtt minden előjel nélkül kijött néhány stria a bőrömön, konkrétabban a combom belső és hátsó részén, valamint egy nagyon kis helyen a térdhajlatom hátsó részében. Magyarázatot nem találtam rá, hosszas netes olvasgatás után sem. Mivel egy meleg nyári napon történt az eset, és én futónadrágban (ami ugye sztreccs) sokat futottam, egyszerűen annak tulajdonítottam, hogy a terheléstől megrepedt a bőröm, vagy ilyesmi. Nem is volt vele semmi gond. A striák egyébként azóta sem halványodtak, vonalukban teljesen kikopott a szőr is (férfi vagyok).


Aztán kb. két-három évvel ezelőtt az egyik ilyen stria vonalában (tehát biztos hogy összefüggésben a striákkal) kijött egy csomószerű valami a bőröm alatt. Pontosan a stria vonalában. Szerintem valami olyasmi lehet a háttérben, hogy a ruha által okozott dörzsölés irritálja azt a sérült bőrrészt, és ez arra válasz a testemtől.


Maga a csómó változó keménységű, teljesen kinyomhatatlan, viszonylag nagy méretű (kb. 1 centi átmérű). Legnagyobb állapotban eléggé érzékennyé válik, érintése fájdalmas. Sötétebb, mint a normál bőr, szerintem tele van vérrel. Mivel elsősorban a csomó felső részének változik a keménysége eseti jelleggel, szerintem ott van a vér, alatta pedig a tényleges csomószerű valami. Kicsit mozgatható is a bőr alatt.


Ez a "csómókiújulás" néhány havonta megismétlődik, általában. Akkor leragasztom és jellemzően 1-2 hét alatt teljesen eltűnik, csak annyi marad belőle, hogy sötétebb marad a bőr ugyanúgy azon a stria-részen. De mindig ugyanott történik.


Később egy másik helyen is megjelent hasonló, ugyanannak a striának a vonalában. Ez duzzadt állapotában még érzékenyebb, illetve gennyet, vért szivárogtat (nyomásra még inkább megindul a dolog). Méretre is nagyobb egy kicsit. Egyébként ugyanolyan. Ez most második alkalommal jött ki rajtam.


Szerintetek mi lehet ez?



2020. febr. 9. 23:39
 1/3 A kérdező kommentje:
Természetesen átrágtam ezt a témát is a neten. Leggyakrabban a ateróma (atheróma) tünetei illenek rá, de azok sem teljesen.
2020. febr. 9. 23:44
 2/3 anonim ***** válasza:
Arra még nem gondoltál, hogy megmutasd egy bőrgyógyásznak ahelyett, hogy a neten keresed a választ?
2020. febr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Természetesen gondoltam rá de 1 hónappal ezelőttig nem volt semmi olyan "tünet" ami miatt sürgősnek éreztem volna az orvoshoz rohanást, így mindig csak halasztódott a dolog. Most már a gennyes, véres csomó hatására el fogok menni persze, de addig is kiírtam ide, hátha volt már valaki hasonló cipőben.
2020. febr. 10. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!