Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pánikbeteg vagyok, mit tegyek...

Pánikbeteg vagyok, mit tegyek ha mindennap azonos időbe rámtőr egy fulladásos gomboc érzés? Sos!

Figyelt kérdés
Voltam pszichiáternél, de semmit nem segít.

2020. febr. 11. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem nagyon vagyok otthon a témában, csak a saját tapasztalatom alapján írok. Nekem is volt egy időben, csak mindig máskor jött. Tök váratlanul, olyan kellemetlen volt mindig, mikor pl munka közben tört rám. Egyszer csak megszünt. Úgy vettem észre, hogy volt egy bizonyos oka, amin változtattam, és elmúlt. Egyik naptól egyszerűen csak nem volt több roham.

Van esetleg valami oka, ami nálad is kiváltja? Ha van, akkor mindenképp változtass rajta.

2020. febr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Van erre több módszer is, hogy segítsen elmúlasztani. Az egyik, hogy ilyenkor próbálj meg megnevezni magadban 5 dolgot amit látsz, 4 színt amit látsz, 3 zajt amit hallasz, 2 szagot amit érzel, és 1 dolgot amit tapintasz. A lényeg, hogy ilyenkor el kell terelned az agyad, hogy máson gondolkodjon és ne a rohamra koncentráljon. Van már rengeteg applikáció ami segíthet. Illetve a sport és a meditáció is szuper gyógyszer. Plusz azt ajánlom keress egy másik hozzáértőt. Olvasgass véleményeket interneten, kiről milyen véleményeket írnak. Lehet csak nem találtad meg azt az embert akivel összeilletek
2020. febr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Gyógyszer kell rá.

De azért mondok mást is: 1) Ne kávézz (vagy keveset)

2) Semmi energiaital, kóla

3) Ne dohányozz (vagy csökkentsd)

4) Aludj sokat

5) Találj valamit, amit nagyon szeretsz: tanulás, hobbi, munka, bármi

6) Lehetőleg gyalog menj mindenhova, minden nap, ha szeretsz futni, akkor fuss is.

Tapasztalat, 1,5 év után nálam kezd rendeződni a pánik, alig szedek már gyógyszert.

Sok sikert, jobbulást!

2020. febr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos válaszokat.


Állandoan azonos időben tőr rám , elviselhetetlen.


Gyógyszert szedek, de nem hogy segítene mégjobban rá tesz egy lapáttal. Semmi olyant nem iszok. Dohányzom, de ha ettől múlik el akkor jó.

2020. febr. 11. 21:21
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem akarom azt mondani, hogy nem a pánikbetegség okozza, de az is egy eshetőség, hogy más, objektiv oka van...


ha minden nap azonos időben tör rád, akkor azt okozhatja valami objektiv ok, ami a napi ritmusoddal van összefüggésben. Pl. ételallergia, vagy gyógyszermellékhatás

és a nem csak azonos időben, hanem azonos helyen is vagy olyankor, akkor lehet valamilyen környezeti tényező is.

2020. febr. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5 Lehet, de amúgy nekem is ez volt.

Minden délután öt és fél hat között jött.

Minden nap úgy keltem, hogy ma lesz az áttörés, ma nem lesz, de lett.

Azért kezdtem el futni, és egyébként nagyon rossz futó vagyok.

De segített, egyre ritkább.

2020. febr. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 Te is pánikbeteg vagy? Vagy nálad mitől van?
2020. febr. 11. 23:24
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 Persze, pánikbeteg vagyok, igen.
2020. febr. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor nálad is az van mint nálam.
2020. febr. 12. 10:26
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez az érzés csak akkor fog elmaradni ha sikerül nem szorongani.

És pedig a szorongás mind alaptalan,mert olyan miatt pánikólnak az emberek ami még meg se történt velük,és nem is fog kivétel ez alól meg fogok halni. Mert az egyszer reális lesz .

2020. márc. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!