Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 156/105 128 vérnyomàsra...

156/105 128 vérnyomàsra bisoprololt kaptam nem kellene inkább kardiologiára mennem? 15 éves koromban tachycardiàt állapítottak

Figyelt kérdés
2020. febr. 20. 00:01
 1/7 anonim ***** válasza:
de. a tachycardia nem betegség, csak azt jelenti, hogy gyorsan ver a szív. Ez sok betegségtől lehet.
2020. febr. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Meg. Nem kaptam rá akkor semmit. Most írtak ki ügyeleten. mellkasfájdalom miatt mentem..25/N
2020. febr. 20. 00:03
 3/7 anonim ***** válasza:
De igen. Kardiológiára kell elmenni, az ügyelet csak tüneti kezelésre adta a gyógyszert.
2020. febr. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A vérnyomásbeállítás háziorvosi kompetencia.
2020. febr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"A vérnyomásbeállítás háziorvosi kompetencia."

Ez igaz.

De akkor úgy gondolod, hogy ne is nézesse meg a szívét?

Azért nem baj ha megtalálják a kiváltó okot.

2020. febr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kiváltó ok nagy eséllyel nem a szívben van, és annak eldöntése, hogy kell-e kardiológia is háziorvosi kompetencia. A beteg persze magánban azt csinál amit akar, de ennyi info alapján én nem biztos, hogy beutalnám.


Kell viszont egy labor, egy EKG, meg nem ártana, egy 24 órás vérnyomásmérés, mind háziorvosi kompetencia. Aztán el lehet dönteni kell-e hasi ultrahang esetleg kell-e kardiológus.

2020. febr. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
tachycardia az egy tünetnek a megnevezése
2020. febr. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!