Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS van itt aki ért vakbélgyus...

SOS van itt aki ért vakbélgyuszihoz, vagy volt már neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arra lennék kíváncsi ez lehet-e vakbél, nagyon félek, az pontosan hol és hogyan fájna? :

Ma volt egy hasmenésem a nap folyamán 5 óra körül, azóta ropizok, kekszezek, diéta van. A hasam nem fáj különösebben, fejem sem, lázasnak nem érzem magam. Azóta most volt még egy enyhe hasmars, kevesebb mint délután. Csupán annyit tapasztalok, hogy mozgásra (pl ha járkálok) ilyen diszkomfort érzés van a hasam aljában, mintha beszorult volna valami olyasmi érzés. Óvatosan megnyomkodtam a hasfalam, nem feszes, puha. Jól tudom, hogy vakbél a köldök mellett fájna jobb oldalt görcsösen, lázzal kísérve? Nekem annál jóval lejjebb van ez az érzés, szinte már méhem körül érzem inkább és nem görcsös, nem erős, mozgásra érzem csak.


Nagyon félek az ilyesmitől!



2020. febr. 25. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez tuti hogy nem vakbél.

Inkább nőgyógyászati, esetleg ciklikus panasz. Vagy vírus. NEM A CORONA!!!!!

Most van egy ilyen hányós, hasmenős mezei vírus is.

2020. febr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Nem a corona" :D

ez jó volt. huu hát legyen igazad már beparáztam az érzéstől, nekem ez ilyen tök nagy félelmem, egyszer volt anno ilyenem, hogy hasmenés mellé ilyen szúrkáló érzésem volt alul és akkor is emlékszem hogy megijedtem, pedig gyomorrontás volt "csak".

2020. febr. 25. 20:56
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Holnap orvos, ha rosszabbodik, akkor ma este mentő.
2020. febr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

#2 nem kell ijesztegetni szegényt. én elsővel értek egyet. Persze ha rosszabb menj el holnap egy dokihoz, de nem lesz ebből mentő..


Figyelj, egyik ismerősömnek volt már, azt mondta majd beszart a fájdalomtól, görcsölt neki rendesen, hányinger, hidegrázás.. A vakbélgyulladás általában nagyon gyors lefolyású, gyorsan erősödik a fájdalom.

Hasmenés és alhasi diszkomfort 1001 dologtól lehet.Lehet bélhurut, ciklikus dolgok, vagy vírust gyűr le a szervezet, ha ciklusod közepefelé jársz, ovulációtól is lehet ilyen érzés alhasban.


Így tudod magad tesztelni egyébként:

- ülj le, engedd el magad, óvatosan nyomd meg a hasad jobb, illetve bal oldalt, érzel e fájdalmat/feszülést

-feküdj hanyatt, hajlítva emeld felváltva jobb, majd bal lábadat, érzel e fájdalmat.


Ha nem, én nem hinném hogy vakbél. Meg akkor már nagyon szarul lennél.

2020. febr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ja és a diéta jó ilyenkor, igyál mellé sok folyadékot. Ha valami durva dolog lenne kb. óránként járnál a budira.
2020. febr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez a semmi kategóriája, ha komoly bajod lenne le sem szállnál a wc-ről. Enyhe gyomorrontás.
2020. febr. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A vakbélgyulladás lázzal, hányingerrel/hányással és nagyon erős fájdalommal jár. Ezek alapján nem az.

Ne pánikolj, ha nem múlik vagy rosszabbodik, akkor doki.

2020. febr. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Éjjel tudtam aludni szerencsére, nem voltak fájdalmaim. Hasmenés azóta nem volt, gondolom éjjel is futottam volna ha gáz van..

Egyedül alul ez a jobb oldali,fura érzés maradt meg mozgásra, a csípőm aljától befelé érzem, ezért ma még inkább nem ugrálok sehova, pihenek. Egyébként ilyen diszkomfort nem lehet ciklus közepi ovulációs fájás?

2020. febr. 26. 09:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!