Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az még normálisnak számít ha...

Az még normálisnak számít ha éjjelente "csak" egyszer pisilek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy valaki egyszer sem. Én az utóbbi fél-egy évben elkezdtem odafigyelni a folyadékbevitelre, és mindig megiszom legalább 2 litert. Ez valakinek nem sok, de én 54 kg-os 19 éves fiú vagyok, egyáltalán nem nagy a gyomrom, kevés kajától jól lakok, és így van ez a folyadékkal is, nekem 3-4 liter már rengeteg lenne. Na szóval ez azt eredményezte, hogy az esti órákban is iszom. Értem ezalatt pl. a tegnapi napot, 9 óra tájékán ittam 2 deci cukormentes üdítőt, aztán 10-kor még szintén ennyi vizet. 11-kor elmentem mosdóba, mielőtt lefeküdtem. 1-kor már keltem is fel, mert pisilnem kellett. Illetve reggel 8-kor amikor felkeltem, akkor is kellett. Ez még normális szerintetek? Az utóbbi időben azt figyeltem meg, hogy szinte minden éjszaka ki kell mennem egyszer. Szerintetek ez azért van, mert magamhoz képest sok folyadékot viszek be? Egyébként nappal is sűrűn járok, amikor 1 óra alatt megiszok 2 nagy pohár vizet, van hogy fél óránként ürítenem kell. Olvastam, hogy ez lehet cukorbetegség is. Múltkor megmértem délelőtt felkelés után, 5 egész valamennyi volt, szóval remélem nem az.

2020. febr. 26. 08:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Mióta kezdtél el ennyit inni?


Ez normálisnak hangzik, sok vizet iszol lefekvés előtt, és az nem megy át a testeden mire lefekszel.


Az 5 egész valamennyi normális eredmény reggelre. Attól függ, hogy a valamennyi mennyi volt. Mert ha 5,9, akkor lehet, hogy egy picit magas, de inkább ilyen "tegnap több szénhidrátot ettem" szinten, nem "cukros vagyok" szinten.


Ezen felül nézed, hogy mennyi sót viszel be a testedbe? Az eltározhatja a vizet atestedben, és utána pedig amikor iszol, akkor az kimossa. Meg a túl sok só megterheli a vesét.

2020. febr. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A sófogyasztásomra nem figyelek oda, nem tudtam, hogy erre is kéne.
2020. febr. 26. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!