Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az alábbi maszkok mennyire...

Az alábbi maszkok mennyire védenek a vírusok (és a baktériumok) ellen?

Figyelt kérdés

Nem tervezek hordani maszkot amíg nincs járvány Budapesten,de érdeklődök.Az alábbi képen látható maszk mennyire véd a vírusoktól illetve a baktériumoktól?


[link]


Illetve az orvosi maszk?És a kettő egyszerre?



2020. febr. 26. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez konkrétan semmire nem jó. A sima orvosi maszk akkor jó ha te vagy beteg és nem akarsz fertőzni.
2020. febr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire nem véd, arra jó, hogy ha benned vannak bacik és/vagy vírusok, akkor kevésbé fertőzöl másokat.

Jó lenne, ha sokan szoknának rá a hordására járványszezonban, de az nagy tévhit, hogy a viselőjét megvédi bármitől is.

2020. febr. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Minimum FFP2-es maszk kell a víruspartikulumok kivédésére. Én Ebayről rendeltem tegnap, mondjuk orvos vagyok, és inkább attól félek, hogy ha beüt a krach, nem fognak tudni adni a kórházban, de dolgoznunk azt majd be kell menni. -.-
2020. febr. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az FFP2-es maszk ugyanúgy eldobható mint az orvosi maszk vagy ki lehet mosni?
2020. febr. 27. 12:18
 5/9 A kérdező kommentje:

Nézegetek én is ebay-en,pl.ehhez is az van írva,hogy véd a vírusok ellen.


[link]


Pedig ez is sima divatmaszknak tűnik,kedves utolsó válaszoló szerinted ez véd?

Kimoshatót szeretnék,mert az eldobható úgyis elfogyna .

2020. febr. 27. 12:47
 6/9 anonim ***** válasza:

A hírek ellentmondóak, egyes vizsgálatok szerint hatékony a maszk bizonyos mértékig, mások szerint semmire nem jó. Pláne nem arra, hogy az egészségesek megvédjék magukat.


A sebészmaszkot arra fejlesztették ki, hogy az orvos ne fertőzze meg a műtét közben a beteget. Ezért felfogja a szájából és az orrából távozó cseppeket. Erre tökéletesen jó, és ezért a fertőzötteknek szükséges is hordaniuk. A nagy többség azonban egészségesen hordja, mert azt hiszi, hogy a vírus nem fog a maszkon át bejutni a szervezetébe. Kemenesei Gábor elmondta, hogy az új koronavírus cseppfertőzéssel terjed, ráadásul aeroszolizálódhat is. (Aeroszolnak hívjuk az áramló levegőben terjedő, diszperz, 10-500 nanométeres cseppecskékből álló folyadékot.)


A legtöbb, vírust tartalmazó, és a levegőben terjedő csepp 10 mikrométeres átmérőjű, így ezek kivédésére elméletben jó lehet az FFP2 és az FFP3 jelű maszk (a neten terjedő álhírekkel ellentétben nem a vírus mérete alapján kell maszkot választani, hanem a levegőben terjedő cseppek mérete alapján). Ha szakszerűen és folyamatosan viseljük, például nem hagyunk oldalt egy milliméteres rést sem, akkor lehet valamennyi haszna.


Csakhogy a többség nem érti, hogy a legtöbb kapható maszk egyszer használatos, az újbóli használatok során gyorsan veszít hatékonyságából. Ráadásul, ahogy lihegünk, a maszk anyaga átnedvesedik a kilélegzett párától, csökken a légáteresztő képessége, ezért egyre több levegő áramlik be az oldalsó réseken.


A maszk dóziscsökkentésre jó lehet, de professzionális viselés nélkül kétséges a hatása. Az, hogy a levegőben szálló cseppek hány százalékát szűri ki, függ a viselés módjától, az arcformától, az átnedvesedés mértékétől. Gyakran látni embereket, akár hivatalos személyeket is, hogy úgy lóg rajtuk a maszk, hogy az tényleg semmit sem ér. Így csak elveszik azok elől, akiknek tényleg szükségük lenne rá.


[link]

2020. febr. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]


Szerintetek ez a tipus már véd?

2020. febr. 27. 21:43
 8/9 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés,az FFP2 és az FFP3 jelű maszk újra használható,szóval mosható/pucolható,vagy egyszer használatos eldobható?
2020. febr. 27. 21:53
 9/9 anonim ***** válasza:

A maszkot is lehet fertőtleníteni (legvégső esetben) pl.hidrogénperoxiddal, ózongenerátorral.

Én a védekezés terén inkább azt az egyik radiológus által feltett új hírt fogadnám meg, mely szerint a kínaiak tapasztalatai szerint a magas C vitamin adagolás segít a koronavírusból történő kigyógyuláshoz. Szerintem akkor a prevenciót is segíti.

2020. márc. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!