Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan lehet hogy nálunk...

Hogyan lehet hogy nálunk nincs koronavírusos beteg, vagy csak kamu?

Figyelt kérdés

Szinte egész európában minden országban van legalább 2-3 de itt állítólag meg semmi.

Szerintetek eltitkolják hogy ne legyen pánik? Mert sok helyen olvastam hogy direkt nem akarják hogy kiderüljön és influenzás betegként tartják számon a fertőzötteket.


És most jön a pláne!!!!!!!

Egy ismerősöm a beteg édesanyját viszi havonta kezelésre egy Zala megyei kórházba de most mikor felhívta az orvost hogy mikor mehet azt mondta neki hogy "Ne jöjjön mert itt vannak a koronavírusos betegek"


Ez most mi? Miért titkolja a kormány?Nem gyanús ez a többi országnak hogy minálunk nincs 1 kimutatott beteg sem?



2020. márc. 4. 10:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tuti hogy vannak nálunk koronavírusos betegek.
2020. márc. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De még is azt hangoztatják a neten meg a tv-ban hogy nálunk NINCS beteg...
2020. márc. 4. 11:16
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

"Egy ismerősöm a beteg édesanyját viszi havonta kezelésre egy Zala megyei kórházba de most mikor felhívta az orvost hogy mikor mehet azt mondta neki hogy "Ne jöjjön mert itt vannak a koronavírusos betegek"


Már ne is haragudj, de ez nehezen hihető több okból is:

1. Ha tényleg vannak betegek ők el vannak különítve, emiatt nem fognak más betegeket elküldeni. Ezen az alapon minden más beteget haza küldhetnének.

2. Ha tényleg lennének az már rég kiszivárgott volna, tudod, amit egynél több ember tud az már nem titok, manapság nagyon nehéz bármit is eltitkolni a nyilvánosság előtt, a betegek hozzátartozói már elmondták volna itt-ott és a sajtó már felkapta volna.

2020. márc. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg van vírus az országban. De ez ennél sokkal bonyolultabb. Nem minden esetben azonosítják, mert drága vizsgálat. Nem végzik el minden lázas vagy náthás betegnél. Sok esetben nem derül ki a fertőzött embertől, hogy koronája volt. Van akin átmegy tünetek nélkül, vagy enyhe tünetekkel. Amire fény derül, az csak a súlyos megbetegedések esete. Ezek vannak kevesebben.

Valószínűleg nem azért nem ajánlották az idős beteg kontroll vizsgálatát, mert abban a kórházban korona vírusos betegeket ápolnak, hanem azért mert a kórház, és egyéb hely, ahol sok ember megfordul, potenciális fertőzés forrás. Akár korona vírussal is megfertőződhet, vagy bármivel. Akár egy enyhén náthás beteg is terjesztheti, akiről soha nem fog kiderülni, hogy fertőzött volt. Viszont egy legyengült idős ember könnyen, és súlyosan megbetegedhet korona vírus miatt.

2020. márc. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát pont ez az hogy ha csak ráfogják az influenzára senki nem kezd el gyanakodni a családból. Mert azt nekem ne mondja senki hogy még mindig nem tudták kimutatni senkinél a vírust holott emberek tízezrei jönnek mennek az országba ki és be. És az meg a másik hogy volt aki kérte hogy vizsgálják meg de azt mondták ameddig nincs tünet addig nem fognak semmit csinálni vele...


A "ne jöjjön mert itt vannak a betegek" szöveget nem csak kitaláltam mivel tényleg nem engedték hogy elvigye az anyját. Szóval valami csak van.

Kb a jó magyar egészségügy már most összeomlott...

2020. márc. 4. 12:15
 6/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor azért nincs mert drága a vizsgálat és inkább meg se nézik. Így már értem miért nincs itt még 1 hivatalos beteg sem. Ezt aztán szép hozzáállás.
2020. márc. 4. 12:18
 7/11 anonim ***** válasza:
35%

Tehát azért nincsen,mert sok beteg el sem megy orvoshoz. Illetve ha elmegy,akkor az orvos sem gondolja,hogy koronavírusos a beteg,hacsak nem közli,hogy fertőzött területről jön, és ezért nem is jut eszébe megcsináltatni a vizsgálatot. Mint ahogyan nyugaton sem szűrnek mindenkit.

Jó lenne befejezni végre a magyar egészségügy szapulását!

2020. márc. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, pontosan, azért nincs koronavírusos beteg, mert ahelyett hogy az emberek a tünetek észlelésekor felhívnák az orvost, inkább vígan kimennek fertőzni az utcára, és bemennek dolgozni.


Nem tudom, ez troll volt-e, de ilyen hozzáállással lehet a legjobban fertőzni:

"Én már hétfő óta bejárok 38 fokos lázzal, fulladásos köhögéssel, végtag fájdalommal. Metrón és villamoson. Úgy vagyok vele, hogy amíg a média nem mondja ki nyíltan, hogy Magyarországra is bejutott a koronavírus, addig nem vagyok hajlandó komolyan venni és egyszerű megfázásnak tekintem."


Persze nyilván az is benne van a dologban hogy csak az gyanús eset, aki kint járt valamely fertőzött területen, így aki nem járt kint, azt nem is tesztelik, pedig simán elkaphatta valakitől, akiről nem is tudta, hogy járt kint.

2020. márc. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Na csak meg lett az akaratom és már van hivatalos beteg.

Maga a nagyvezér jelentette be. Tehát akkor talán nem titkolnak el semmit ezzel kapcsolatban.

2020. márc. 4. 19:48
 10/11 anonim ***** válasza:
Nocsak! Meg van az akaratod? Gratulálok! Ja, és ha igazságot akarsz,akkor nem az ellenzéki médiát nézd ;)
2020. márc. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!