Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ennek mi lehet az oka?

Ennek mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Kb. 14 éves koromig minden évben ősszel sikerült megfáznom, aminek következtében egy hétig fújhattam az orrom, általában 2 percenként, mivel annyira taknyos voltam illetve általában a torkom is el kezdett fájni egy idő után. Azonban azóta eltelt időben általában csak legfeljebb 2-3 évente fázok meg (pedig elég lengén öltözöm) és akkor is általában 1 napig tart, illetve csak 1-2-szer kell orrot fújnom...

2020. márc. 5. 08:07
 1/6 A kérdező kommentje:
25 F
2020. márc. 5. 08:09
 2/6 anonim válasza:

Erős az immunrendszered.

Szedsz valami vitamint vagy immunerősítőt? Vagy szimplán erős az immunrendszered.

Van egy barátnőm őt sose láttam megfázva, max egyszer egy évben de az is annyiból állt csak hogy 2 napig folyt az orra, én meg haltam meg az ágyban egy héten keresztül:))

Örülj neki, teljesen normális és egészséges

2020. márc. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, naponta 4-5 ezer milligramm c vitamint és 10-15 000 NE d vitamint. Emellett pedig naponta kb. 2-3 kg gyümölcsöt és zöldséget eszem (nem, nem vagyok vegetáriánus... Amúgy influenzás is csak egyszer voltam 18 évesen (3 napig tartott), úgy, hogy csak egyszer a 2009-es H1N1 járvány idején kaptam oltást... Amúgy az én esetemben az anyukámmal volt mindig az, hogy ő mindent elkapott tőlem és általában 39 fokos lázzal egy hétig nyomta az ágyat, míg én meg semmit nem kaptam el tőle. Pl. velem ellentétben ő szinte minden évben influenzás, így természetesen abban az egy évben is elkapta tőlem, csak neki nem 3 napig, hanem 3 hétig tartott és még egy jó kis bakteriális torokgyulladást is sikerült összeszednie... Egyébként ami még elő szokott fordulni nálam (szintén 2-3 évente), az a kalici virus. De ez utóbbi is csak 1 napig szokott tartani. Reggeltől kora délutánig fél óránként hányok, megy a hasam és 38,5 fokos lázam van, aztán estére már csak hőemelkedés marad, majd másnap reggelre az sem...
2020. márc. 5. 09:44
 4/6 anonim válasza:

Egészséges vagy csak szimplán ami jó s nem baj :)))

Lennék a helyedbe, ilyen erős immunrendszerrel. Plusz a vitaminok és a gyümölcs is dob, de a nélkül is van akinek erősebb

2020. márc. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az amúgy szintén az erősebb immunrendszer miatt lehet, hogy amikor nagyritkán beteg vagyok, akkor általában ugyan rövid de elég heves lefolyású szokott lenni a betegség? Egyrészt nem igazán van bevezető szakasz (először csak kicsit vagyok rosszul, aztán egyre jobban), hanem szinte azonnal felmegy a làzam, illetve adott esetben alul-felül jön ki belőlem minden... Másrészt meg lábadozási szakasz se nagyon van, hanem sokszor van olyan, hogy pl. másnap reggelre már kutyabajom..
2020. márc. 10. 18:59
 6/6 anonim válasza:

Mindenféle keppen az immunrendszered van köze, van Ez így, én is ismerek embert akinek a betegsége lejár 3 4 nap alatt Úgy ahogy mondod, mas meg ugyan abba a betegségbe pl ha megfazasról beszélünk labadozik hoszabb ideig.

Ezekért a dolgokért nem kellene aggódód

2020. márc. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!