Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sok lenne a gyomorsavam?

Sok lenne a gyomorsavam?

Figyelt kérdés

Úgy 2.5 héttel ezelőtt kezdődött, pici étvágytalansággal, aztán elkezdett nehezebb lenni a gyomrom (érzésre), egyre jobban küzdöttem azzal, hogy le tudjam nyomni a kaját a torkomon. Végül egyik reggel, felkelés után már hánytam (egy kis savat) és miután voltam a háziorvosnál, aki szerint vírusos és a következő hétfőre se múlt el a hányás és a gyomorfájás, azt mondta hogy szerinte sok a savam. Pantoprazol 20mg-ot írt fel, amit szedtem 5 napig és jobb is lett tőle, elmúltak a hányások és a gyomorfájás is mérséklődött (de nem múlt el teljesen, étkezések után és felkelés után éreztem picit). Lehet elkövettem itt azt a hibát, hogy elkezdtem elhagyni a gyógyszert és emiatt visszajött a savas hányás és a gyomorfájás is. Beszéltem vele telefonon, szerinte is az volt a baj, hogy túl gyorsan hagytam el, illetve azt is mondta hogy ez több hónapig is eltarthat. Ettől picit megijedtem.


(nincs és nem is volt hőemelkedésem, székletem normális, vért nem hányok)


Van valakinek hasonló tapasztalata? Esetleg más állhat a háttérben és érdemes egy gasztroenterológus véleményét is kikérnem?



2020. márc. 5. 10:01
 1/3 A kérdező kommentje:
22/F vagyok.
2020. márc. 5. 10:01
 2/3 anarchy666 ***** válasza:
Ha valóban gyomorsav a probléma akkor az nem fog 5 nap alatt meggyógyulni. Legalább 1 hónapon át kell szedni ha nem élethosszig. Szedd még egy darabig rendesen a gyógyszert (esetleg egészítsd ki Venterrel, ez egy vénymentes gyomorbevonó, szintén segít a savcsökkentő mellett). Ha egy hónap után se szűnik esetleg érdemes gasztroenterológust felkeresni.
2020. márc. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Refluxos is lehetsz. Gasztroenterológus állapitja meg. Ha az vagy az is maradsz sajnos. Nagyon figyelned kell mit eszel iszol stb. Én háromféle gyogyszert is szedek. Menj szakorvoshoz mindenképp.
2020. márc. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!