Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ugye nem kaptam el a koronavir...

Ugye nem kaptam el a koronavirust?

Figyelt kérdés

2 napja nagyon szarul vagyok, lehet sima influenza , de azert felek

Folyton kohogok, es inkabb szaraz kohogesrol van szo

Fejfajas es neha szedultem is

Es etvagyam sem volt sokszor

Lazam azt hiszem nem volt, sem hanyas, sem hasmenes.

Viszont sokat alszok, es takaro alatt is faztam.Ez volt tegnap.

Ma szedtem be AlgoPyrint es kohoges csillapitot es fejfajas most mar nem annyira zavar, tehat nem faj nagyom, kohogni kohogok meg.

Aggodnom kellene vagy sem?



2020. márc. 8. 17:21
1 2
 1/12 anonim válasza:
32%
De
2020. márc. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Ne aggódj, de azért egy végrendeletet írjál még ma....
2020. márc. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Amikor én takaró alatt fázom, azért van mert lázas vagyok. Mérted akkor?

Ha nagyon aggódsz hívd a koronavírusos telefonszámot aztán beszélj a dokival, hagyd rá hogy eldöntse.

2020. márc. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Először is mérd meg a lázad a találgatások helyett..
2020. márc. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3#

Lazam nem volt, mertem igen.

Erintkezessel terjed, igaz?

Tehat ha nincs fertozott a kozelemben, elkapni nem tudom, nemde?

Halaisten jo messze lakom Pesttol.

2020. márc. 8. 17:39
 6/12 anonim ***** válasza:

"Lazam nem volt"


Hát akkor?

2020. márc. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nem volt lázad, akkor kizárt.
2020. márc. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%
Na pont ez a baj ezekkel a média által keltett hisztériákkal. Mindenki azt hiszi, hogy koronavírusa van, amiben majd meg fog halni. Pedig sajnos nem...
2020. márc. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Kicsi az esélye. Több tízezer influenzás is van az országban.


Ha én lennék ebben a helyzetben már lenne rá esély. 5 emberrel érintkeztem akik fertőzött országból jöttek haza / távoli módon kapcsolódnak az iráni esetekhez.

2020. márc. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

Én influenzás voltam, és ugyanezek a tünetek voltak, plusz magas láz, de csak egy éjszakát, vagyis pár órát tartott a betegség legelején. Akkor mondjuk felment közel 40 °C-ra, de utána még csak hőemelkedésem sem volt többet.


Száraz köhögés az elején, ami később hurutos lett, és az sajnos még mindig megvan, pedig már több, mint egy hónapja kezdődött a betegség. Az orvos felkészített amúgy, hogy 6-8 hétig(!) is eltarthat ez a köhögés. :( (Nem fertőzök már egyébként, bár ezt nehéz most bárkivel elhitetni a mostani helyzetre tekintettel.)


Két hétig volt nagyon rossz, addig volt fertőző is, és itthon kellett lenni. De nem is tudtam volna sehova menni... izomfájdalom, torokfájás, hangom elment teljesen két napra, asztmatikus rohamos köhögésem volt (nem vagyok amúgy asztmás), szóval nagyon durva volt, szerintem életemben nem voltam még ilyen beteg.


És mégsem koronavírus volt, "csak" szimpla influenza. Az sem jó sajnos.

A lényeg, hogy nem kell bepánikolni attól, hogy beteg lettél, mert nemcsak koronavírus létezik; a sima influenzának sokkal nagyobb az esélye. Amúgy orvos persze lásson mindenképp, már csak azért is, mert nekem legalábbis végig kellett csinálnom egy antibiotikum-kúrát a szövődmények megelőzésére. Tudom, hogy vírusra nincs antibiotikum, de pl. a tüdőgyulladás kialakulását jó eséllyel meg lehet akadályozni. Engem elküldtek a végén egy mellkasröntgenre meg pulmonológushoz is, de szerencsére minden rendben volt. Szóval: ORVOS. Az fontos.


De megmaradsz, nyugi. :)

2020. márc. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!