Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ti jelen pillanatban mennyire...

Ti jelen pillanatban mennyire aggódtok a koronavírus miatt?

Figyelt kérdés

Én eddig mondhatni eléggé félvállról vettem a dolgot, de mióta Magyarországon is naponta nő a fertőzöttek száma (és még ki tudja mennyiről nem tudunk), már kezdek aggódni. Jó, persze nem rohanok agyatlanul a Tescoba megvenni egy mázsa lisztet, de pl. mostanában biztosan nem megyek majd koncerte, szórakozóhelyre, bármilyen tömegrendezvényre, de még termálfürdőbe sem. Eddig is bevett szokásom volt, hogy hazaérkezéskor mindig rögtön kezet mostam, de most már a szappan mellett fertőtlenítővel is megtoldom ezt a folyamatot. A munkával szerencsére nincs gond, mert home office-ban dolgozom, és nem járok tömegközlekedéssel sem, illetve falun élek, és kb. csak bevásárláskor érintkezem nagyobb embertömeggel.

Én inkább amiatt aggódom, ha nálunk is teljes karantén lesz, akkor mindenki meg fog őrülni, és teljes pánik lesz. Remélem, idáig nem jutunk el.

Ti a jelenlegi hírek tükrében mennyire aggódtok a vírus miatt, mennyire nyomja rá a bélyegét a mindennapi életetekre, mit változtattatok esetleg?

Mindenki leírhatja a véleményét, de kérlek, ne sértegessétek egymást!



2020. márc. 10. 15:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egészségügyben dolgozom, folyamatosan tájékoztatnak bennünket, hogy mit hogyan kell majd csinálnunk, ha koronás beteg kerül be hozzánk. Hová kell elkülöníteni, és meddig. Mi a teendő a távozásra után. Stb. Vegyünk fel maszkot, ha külföldi beteg érkezik, stb.

Egyébként nincs pánik, csak mondták, hogy vigyázzunk egymásra és magunkra, fokozottabban fertőtlenítsünk. A csoportos legzőtornát felfüggesztettük a biztonság kedvéért. Kb. ennyi, a többit majd meglátjuk!

2020. márc. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én attól félek, hogy az egészségügy összeomlik, ha hirtelen megugrik a betegek száma, illetve attól, hogy sok ember alaptanul bepánikolva fogja követelni a kórházi ellátást.

A családomban két krónikus beteg is van, szívbeteg-cukorbeteg, illetve inzulinos cukorbeteg, akinek a fizikai állapota amúgy sem jó. 50 és 75 évesek, tehát már nem fiatalok. Miattuk aggódom.

2020. márc. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 alletta ***** válasza:
96%

idős szeretteimet féltem. amúgy eddig a sűrű kézmosáson, és a tömeg kerülésén kívül nem sokat tettem.

aggaszt viszont, hogy több cikket olvastam, hogy az Olaszországból hazatérőket nem vizsgálják - legalábbis ezt nyilatkozták többen, akik onnan jöttek. még a hőmérsékletüket sem ellenőrzik.

2020. márc. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17%
Öreg vagyok, de nem aggódom. Ez sem rosszabb, mint egy influenza.
2020. márc. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#2 és #3, átérzem a helyzeteteket. Én magam miatt nem aggódom annyira (bár karanténba kerülni nem szeretnék, fóbiám van a kórházaktól), de édesapámmal élek, aki elmúlt 60 éves és szívbeteg. Na őt sokkal jobban féltem, ezért is teszem ezeket az óvintézkedéseket. Neki is mindig mondom, hogy ne járjon el bevásárolni, meg semmilyen rendezvényre.

Szerencsére faluban élünk, ahol alapból nincs nagy élet, szóval az utcán sétálni mondhatni biztonságos. Amikor még nem volt a vírus, akkor is végig tudtam menni úgy az utcán, hogy 3-4 km alatt talán 1 vagy 2 emberrel találkoztam, messziről. Úgyhogy emiatt kicsit szerencsésebbnek érzem magam, mint a városiak.

Szerintem nem nagy áldozat pár hétig kicsit visszavenni a mászkálásból, ha ezzel cserébe elkerülünk egy kisebb katasztrófát.

2020. márc. 10. 16:12
 6/14 alletta ***** válasza:
67%

72 éves az idős rokonom. eddig nagyon szeretett bevásárolni. most már nem fogjuk engedni.

az jó, ha csendes helyen laksz, és tudtok sétálni. kell a friss levegő, és a séta is jót tesz.

én városban lakom, de este felé szoktunk sétálni menni.

2020. márc. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
Én magamat egyáltalán nem féltem. Ha elkapom hát elkapom nem lehet burokban élni, sajnos vagy nem sajnos vannak napi teendők. Csak mint másnak úgy nekem is vannak idősebb szüleim és egy idős nagymamám, őket nagyon féltem. Nem pánikolok, de nagyon nem szeretném, hogy bármi is történjen velük.
2020. márc. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%

BPest külső kerületében lakom és az elejétől fogva követtem a híreket.Mondhatni kötelességemnek éreztem minden fellelhető infót összegyűjteni és tovább adni,még a Taiwani híreken is átrágtam magam ami nem kis teljesítmény a googli fordítóval,szóval nincsenek illúzióim...Pánikolni nem szoktam,ha elég tájékozott az ember nincs is rá szükség,aztán nyugodt személyiség is vagyok.Úgy gondolom amire fel lehet készülni az maga az apokalipszis :D Gzadasági szempontból biztosan,egy olaszban élő magyar szerint pl. már nemcsak sima kis recesszióról beszélnek kint,hanem idézem "itt katasztrófa lesz gyerekek" és nem csak 1-2 hónapról van szó...

Szóval úgy érzem amit meg lehet tenni ilyen helyzetben azt maximálisan megtettem,egyik napról a másikra élünk,úgyhogy gondom sem volt a bevásárlással.


Az influenzát utoljára 25 évvel ezelőtt kaptam el,sőt beteg sem szoktam lenni,vasból vagyok...azt hittem ettől sem félek..

....aztán ugyanazon a napon amikor a kormány bejelentette az első beteget,a fiam közölte velem,hogy kilépett a biztonságos családias környezetű külvárosi munkahelyéről és már újat is talált egy belvárosi étteremben...akkor olyan volt,mintha konnektorba nyúltam volna meg se próbáljam lebeszélni végre jó lesz a fizetése ő még élni akar amíg lehet neki sincsenek illúziói (túl gyors és szigorú intézkedések ami mindig bűzlik)...vegyvédelmi ruhában ő nem fog közlekedni,meg minek a szájmaszk ha a ruháján és cipőjén is hazahozhatja,ha elterjed úgy sincs megállás..mondtam akkor legalább a szájmaszk a cipőjét úgy sem fogják köpdösni sorfalat állva a fertőzöttek...mindennap nem tudom kimosni a ruháit 90 fokban és ő egyébként sem engedné,mert nincs is belőle annyi,hogy naponta 2x átváltsa...mondtam akkor pizsamában esetleg :D


Szóval akkor fél órai üvöltözés után leültem magamba zuhantam és akkor végigment rajtam a maradék kőkemény pánik nem kaptam levegőt stb,ahogyan kell...


Azóta jól vagyok és megint nyugodt...mindmeghalunk... :)

2020. márc. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

4x-t akartam írni nem 2x,annyira nem megy rosszul...


Az eü összeomlása garantált a fővárosban 400 ágy a lélegeztetőgépekkel nagyon kevés ha hirtelen megugrik..

2020. márc. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

Csak az Egyesült Államokban évente 106 ezer ember hal meg gyógyszer-mellékhatások következtében, 98 ezer orvosi műhiba miatt, 37 ezer szükségtelen beavatkozások folyományaként, 88 ezer az egészségügyi ellátás során szerzett fertőzésben, és így tovább.

Akkor most idegeskedjek azon, hogy VILÁGSZERTE meghalt 3000 ember a koronavírus következtében? Egy sima influenza emberek tízezreit viszi el Mo-on. Nagyon felfújták ezt a dolgot szerintem.

2020. márc. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!