Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan győzzem le a fóbiám?

Hogyan győzzem le a fóbiám?

Figyelt kérdés
Egyszerűen megőrülök, elegem van magamból, a rettegésből, a mindennapjaimból. Én kivételesen nem a koronavírustól félek, annál jobban a hányós vírustól, de szó szerint rettegek tőle. Maszkba járok, kézfertőtlenítőt használok egész nap, kezet mosok állandóan alaposan, odafigyelek mit eszek, mert egyszerűen rettegek, hogy elkapom, és ha rámjön egy kis gyomorfájás vagy émelygés, egyből bepánikolok nagyon durván. Most is órák óta száraz a torkom, össze vissza krákogok, és nagyon félek, hogy hányás lesz a vége. Forró vízbe ülök fürdéskor, mert azt hallottam, az kiöli a baktériumokat. Minden praktikát bevetek csak ne kapjam el. Mit csináljak magammal már?:’(

2020. márc. 10. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem fóbia, hanem hipochondria.

Pszichiáter tud segíteni.

2020. márc. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ne olvass róla többet. Ha valóban rosszul érzed magad menj el orvoshoz, addig felesleges stresszelned magad mert csak beképzeled
2020. márc. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A koronavírus nyilvánvalóan nem baktérium.
2020. márc. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem is létezik "hányós vírus", ez olyan, mint amikor a 3 évesek az ágy alatt bujkáló szörnytől félnek.
2020. márc. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 áfonyamálna123 ***** válasza:
először is az ilyen bélrendszert érintő vírusokat csak úgy lehet elkapni ha konkrétan lenyeled, cseppfertőzéssel nem (szóval nem marad a levegőben, mint pl egy megfázás és akkor sem kapod el ha rádköhög egy beteg csak akkor ha épp hányt előtte és még van belőle a szájában ami nagyon nagyon ritka!!) Szóval ne rettegj tőle ennyire. A kézmosást azt jól teszed, mindenkinek kellene, viszont az antibakteriális kézfertőtlenítők nem ölik meg ezeket a vírusokat - a gyógyszertárban lehet kapni ilyen orvosi nedves torlokendot az jó rá, ha végképp nincs lehetőséged bő vízzel kezet mosni. Egyébként nekem is ilyen fóbiám van mint neked és csak akkor vagyok nyugodt ha közvetlen éves előtt kezet mostam és nem is eszek kézzel csak itthon szinte. Péksütit csak a zacskóval fogom, más ételt meg csak evőeszközzel. Minden esetre tudom mennyire megterhelő ilyen szorongással élni, szóval lehet jót tenne, ha segítséget kérnél valakitől ebben (gondolok itt pszichológusra, vagy bárkire aki spirituális gyógymódokkal foglalkozik)
2020. ápr. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia! Nekem is ilyen fóbiám van. Csak nálam úgymond "lazább". Ezt úgy értem, hogy ha látok valakit hányni, rosszul leszek. De már van, hogy csak magától a kifejezéstől, szótól is undorodok. Nameg ha én vagyok ilyen helyzetben, hogy hányingerem van stb. azonnal előjön bennem egyfajta megaláztatás érzet, pánik, és az, hogy nem akarok hányni. Esetleg pszichológus tud segíteni rajtad. #3 ez nem a koronavírus miatt van a kérdezőben, ezt emetofóbiának hívják, azaz a hányástól való rettegés és félelem.
2020. ápr. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jó tudni, hogy nem csak én vagyok így. De annyira rossz így élni, bármit eszek, utána attól félek, hogy nehogy kijöjjön belőlem.:( beteges már a félelmem:(
2020. ápr. 6. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!