Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hol vettél utoljára kézfertőtl...

Hol vettél utoljára kézfertőtlenítő gélt és/vagy fertőtlenítő hatású folyékony szappant Budapesten és mikor?

Figyelt kérdés

2020. márc. 11. 22:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Kínai kisboltban 3 napja Budapesten. Már csak pár darab gél volt a polcon, de szerencsére előtte a Lidl-ben mindig vettem pár darabot mikor ott jártam. A héten már nem volt a Lidl-ben készleten egy darab sem.
2020. márc. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Múlt héten a westendben levő rossmannban, de ott is az utolsót hoztam el. Azóta az elfogyott, de nem lehet kapni a belvárosban sehol.
2020. márc. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
kb egy hónapja, Rossmann, de nagyot szoktam venni, és töltögetem át a kicsi, táskába való flakonba.
2020. márc. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
54%

Ne feledjük, sok kézfertőtlenítő csak 45%-os ethanol tartalmú, így legalább 30 secundum kell amíg a vírust inaktiválja.


A 70%-os lenne az ideális ...


Ezért javaslom 96%-os ethanol beszersését és desztvízzel történő hígítását 70%-ra.


Ezzel kihúzzuk a járványt.

2020. márc. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%

A Rossmannos és a DM-es csak 45% általában, szóval két kenet illene belőle.


De a legjobb a kézmosás szappannal 20 secig. Ez sokkal biztosabb mint a kézfertőtlenítő.

2020. márc. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyes vagyok Ma bementem megint a kínai üzletben, ugyanaz a 125 ml kézfertőtlenítő gél ami 4 napja 520 forint volt, ma 990 forint! Hihetetlen! Ezen nyerészkednek a mocskok!
2020. márc. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ma vettem a csepeli piacon. Jó drága volt. 125milli 1200ft (alcohol denat os)
2020. márc. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%
Talán 3 hete a Müllerben, de ma már hűlt helye sem volt. Nem a víruspánik miatt használom, amúgy is szükségem van rá. Nagyon köszönöm mindazoknak, akik felvásárolták az összeset, hogy aztán két héten belül megfeledkezzenek róla, és újra taknyos-nyálas-húgyos-macskás-szemetes kézzel fogdossanak össze mindent, ahogy teszik azt óvodás koruk óta.
2020. márc. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Ma egy gyógyszertárban találtam folyékony szappant, amire azt írták ki a patikusok, hogy fertőtlenítő, de az van ráírva, hogy antibakteriális, tehát a vírus röhög a markába... Azért vettem, hátha jó lesz valamire: fél liter egy ezres. Kézfertőtlenítő gél náluk sincs.
2020. márc. 12. 19:50
 10/21 anonim ***** válasza:
78%

Szappanoknál tök mindegy. Az orvosi műtős szappannak is több perces virocid hatás kell, tehát a szappan erejét nem ez adja. Minden szappan megköti és lemossa a víruspartikulákat. Plusz a lipidburok sem szereti.


Ez cov ellen tökéletesen elég. Műtős szappannak nincs túlzott előnye 20secnél.

2020. márc. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!