Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elkaphatom, illetve átadhatom...

Elkaphatom, illetve átadhatom a koronavírust a nagyszüleimnek?

Figyelt kérdés

A hétvégén találkozom velük, és félek, hogy megfertőzöm őket. Budapesten laknak, én jól vagyok, ők is.

Ha viselek szájmaszkot a buszon és kezet mosok miután odaértem, és közben is használom a kézfertőtlenítőt akkor nem lesz baj?

Vagy a vírus képes megélni a ruhámon, bőrömön?



2020. márc. 11. 23:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Nem zarhato ki, de egyelore kedves ra az esely. Ne bagatellizald, de ne parazz!
2020. márc. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
3%

Ne látogasd meg őket. Már van kockázata...


Sajnos Bpn már nem elhanyagolható. Rengeteg rejtett eset van, és robbanásközeli a járvány.


Orvosi maszk pedig nem véd meg.


Csak akkor védene ha a suttyó proli pestiek végre feltennék a mamlasz fejükre. Akkor a csepofertőzés minimalizálódna.

2020. márc. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
Igen. És meg is halhatsz, ők is. Leállnátok már ezzel a kib:ott hisztériával?!
2020. márc. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó, a kérdező nem valószínű hogy belehalna de az idős nagyszülők jó eséllyel igen. Nem véletlen hogy pont a nagyszüleit félti. A kérdező semmivel sem ostobabb mint az olyanok mint te akik teljesen elbagatelizáljak a problémat. Lehet hogy nagy százalékban meggyogyulnak az emberek, lehet hogy csak egy bizonyos rétegre veszélyes de egy ember halála is veszteség, az is valakinek a valakije. És ha pont a te nagyszülőd lenne az egyik abból a kevesbol aki belehal lehet hogy nem lennél ilyen tapló.
2020. márc. 12. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor jobb ötlet lenne, ha ők jönnének hozzánk? Mi messze lakunk Budapesttől.
2020. márc. 12. 08:06
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Én a 3-as válaszolóval értek egyet!


Oké hogy járvány van, de nem 50-100%-os mortalitással...

Most nem azért de az időseknek eddig pont ugyanannyira vág oda mint az influenza. Az influenza járvány miatt még sincs ekkora pánik. Pont ugyan azt kell tenni mint az influenza járványkor kézmosás,meg ha tüsszögsz tartsd a kezed a szádhoz, no meg hát ha valamit valahol fogdostál ne nyúlkálj a szádba, vagy a máséba stb stb stb.


Most úgy őszintén akinek ezt mondani kell az az influenzát is simán átadja az öregeknek, akár szüleinek, abba is belelehet halni...

2020. márc. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

Fogd már fel hogy egy influenza a 65+ felettiekre kb 1% mortalitással bír.


Ugyan ez COVnál 15% kb, de ha van lélegeztetés akkor. Amúgy valószínűleg magasabb is.


A kockázat 15-20x-os legalább, és ők nagyon nagy arányban kerülnek kórházba emiatt, ami hatalmas trauma.


Most már érted ugye?


1000 nagyiból meghal 10

Vagy

1000 nagyiból meghal 150 és több százan kerülnek kórházba.

2020. márc. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Ja és azt se felejtsük, hogy az influenza általában bakteriális felülfertőzéses tüdőgyulladást okoz lassú idő alatt. Ami antibiotikummal adott esetben kezelhető.


Ellenben a COV, sajnos egyből a tüdőre harap, és tejüveg szerű kétoldali szövetközi tüdőgyulladást okoz, amire semmiféle gyógyszer nincs. Nem működik az antibiotikum.


Na ezért gyilkolja az időseket halomra. Csak az immunrendszered marad.

2020. márc. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

Én még egy dologgal kiegészíteném a 7-8-as válaszolót.

Előzetes becslések alapján, mire kijön a védőoltás, az emberek 60%-a lesz fertőzött.

Ennek az egyharmada nem is tudja magáról, mert vagy tünetmentes, vagy annyira banálisak a tünetek, hogy fel sem merül benne. De közben fertőz.

Ha kilenc millió lakossal számolunk, akkor is várható kb. 3,6 millió igazolt fertőzött.

Az eddigi adatok alapján kb. 12% szorul intenzív ágyra lélegeztetővel.

Ez kb 430 ezer ember...

Ha sikerül lelassítani (ezért vannak a különböző intézkedések), akkor eleve kevesebb fertőzöttel számolhatunk, ahol a súlyos esetek viszonylag egyenletesen fogják terhelni az egészségügyi ellátó rendszert.

Ha viszont elbagtellizáljuk, és ez a sok ember egyszerre szorul kórházi ápolásra, akkor szerinted Magyarországon van elég lélegeztető gép? Elárulom, nincs.

Még jobb egészségügyi infrastruktúrával rendelkező országokban is problémát jelent.

Pánikolni nem kell, de igenis komolyan kell venni, mert ha nem lassítjuk le, akkor katasztrófa lesz. Nemcsak egészségügyi szintén, de gazdasági vonalon is!

2020. márc. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ezen én is elgondolgoztam. Most nem tudom mit csináljak. Az éven nem biztos hogy lesz vakcina, talán antivirális szer hamarabb, de ezt se tudni mikor. Most akkor egy évig ne látogassa meg őket senki? Ezért még most az elején biztos lemegyek, mert később biztos több fertőzött lesz. A maszkon én is elgondolkoztam, csakhogy ne köpdössek szét semmit.

#6 Az influenza ellen vagy gyógyszer. A korona ellen még nincs.

2020. márc. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!