Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vitaminok refluxra? Visszatérő...

Vitaminok refluxra? Visszatérő panaszok?

Figyelt kérdés

Táplálékkiegészítő vitaminok (Scitec Mega Daily One Plus- multivitamin, C-vitamin 1000mg, D vitamin) lehet bármi befolyással refluxra? Illetve probiotikum tabletta? Protexin Balance?

Tegnap óta visszatért a gyomorégésem, illetve a torkomban lévő gombóc érzés. És fogalmam sincs, hogy mitől.

Reggel Nolpaza 40mg, napközben Salvus víz, fehér joghurt, csirke, rizs, uborka, paprika. Kb. ezeket ettem és visszatértek a panaszok egyik pillanatról a másikra. Reggel este reflux teát iszom. Vitaminokat már kb. 8 éve szedem, most volt egy kis szünet, de a héten újra kezdtem. Lehet ez a gond? 3 hete szedek probiotikumot, esetleg ez? Kihagytam egy hétig a kávét, akkor jó volt teljesen, valaki azt írta sok tejjel/tejszínnel igyam és jó lesz, szóval most már kb. 2 hete iszom újra kávét sok tejjel. Viszont a panaszok most jelentkeztek, szóval szerintem attól nem lehet.

Vélemény?

23/F



2020. márc. 12. 21:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A tejtől dehogynem lehet! Pont két hét kell ahhoz, hogy begyulladjon a gyomorszájnál. Az 1000 mg C vitamin is hozzájárul a problémádhoz. Cetebe az kíméletes, de abból se szabad napi 500 mg-nál nagyobb hatóanyagút bevenni. El is oszthatod még ezt is két részletre. A multit is beveheted két főétkezésre elosztva.
2020. márc. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
És ha mandulatejet teszek a kávéba? Vagy valamilyen növényi tejet? Vagy hagyjam el a kávét teljesen? Ganoderma kávé segíthet?
2020. márc. 13. 01:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!