Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Súlyos tünetek nélkül is...

Súlyos tünetek nélkül is lehetek koronavírusos?

Figyelt kérdés

Bécsi egyetemista vagyok. Múlt hét csütörtökön náthásodtam be (vagy legalábbis ennek gondoltam), de azóta sem gyógyultam még ki belőle, és megfordult a fejemben, hogy nem-e korona lesz ez.

De a súlyos tünetek nincsenek, tehát lázas nem voltam, durva köhögés sem volt, légzési nehézségem pedig csak abból kifolyólag szokott lenni, hogy teljesen bedugul az orrom.

Ráadásul egyik csoporttársam az egyetemen mellettem ült, és azt mondta járt Olaszországban.

Van okom aggódni?



2020. márc. 12. 23:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez a cikk megválaszolja a kérdést:

[link]

2020. márc. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá a tünetekre, rengeteg táblázattal talâlkoztam. Lehet érdemes lenne otthon maradnod és nem menni emberek közé nagyon, amíg nem gyógyulsz meg.
2020. márc. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi.

Nem megyek amúgy se.

Az egyetem is bezárt már.

2020. márc. 13. 00:44
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Nekem még ennyi bajom sincs, mégis aggódok. Karanténba küldött a cégem, mert az egyik kollégám lehet, hogy fertőzött. Nekem meg egy hete kapar a torkom, de tulajdonképpen jól vagyok teljesen. Viszonylag fiatal vagyok, és felmerült bennem, hogy lehet, hogy én most éppen fertőzök tünetmentesen? Sajnos azt írják, hogy elég jó eséllyel keresztül tud menni a fiatalokon anélkül, hogy tünetek lennének. :(


Nem találkozok most senkivel és nem megyek sehova de én is aggódok. Szüleim idősebbek, és félek, hogy találkoznak majd valakivel, aki úgy fertőzi meg őket hogy nem is tud róla, tehát nem szándékosan. Azt már nem hiszem el, hogy csak 16 fertőzött van, rengeteg ismerősöm és barátom került otthoni karanténba erős gyanú miatt, tehát a fertőzési forrásnak is nagyobbnak kell lennie...


Ha aggódsz, te is várd ki a két hetet vagy amíg meggyógyulsz. Az a biztos.

2020. márc. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Bocsi, de kő alatt laksz, vagy mi?

Kb 2 hónapja a csapból is folyik, hogy milyen tünetekkel járhat a fertőzés, és mindenhol mondják, hogy IGEN, a fertőzöttek nagyrészén úgy megy át, mint egy laza nátha.

2020. márc. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem lakok "kő alatt".

De én nem így hallottam, hanem a lázat és köhögést minden esetben tünetként említik.

2020. márc. 13. 11:30
 7/18 A kérdező kommentje:
Többieknek köszi!
2020. márc. 13. 11:31
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

Minden esetben tünetként említik, de ez nem jelenti azt, hogy minden esetben jelentkeznek a tünetek.

"(...) Ezek a tünetek általában enyhék és fokozatosan jelentkeznek.

Vannak olyan fertőzöttek, akiknél nem alakul ki semmilyen tünet és nem érzik magukat betegnek."

[link]

2020. márc. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
mindenféle tünet nélkül is fertőzhetsz másokat, ezért se értem, miért csak hőmérsékletet mérnek a határoknál
2020. márc. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor lehet, hogy én értettem félre.

Azt hittem, csak ez a két lehetőség van, hogy valaki teljesen tünetmentes, vagy pedig beteg.


De akkor ezek szerint olyan is lehetséges, hogy csak néhány tünet jelentkezik, mint például nálam orrdugulás, torokfájás?

2020. márc. 13. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!