Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Amikor megelőzésként szed...

Amikor megelőzésként szed valaki mini aszpirint, akkor tényleg csökken a pulzusszám?

Figyelt kérdés

Azt hallottam. Ha igaz, akkor mi az oka?

Vagy nem igaz?



#pulzus #bébi-aszpirin
2020. márc. 15. 05:11
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Betegtájékoztatót olvastad-e vagy?
2020. márc. 15. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A betegtájékoztatókon sok minden van, a gyárnak védekezésből, ami nem egészen úgy van, csak ráírják, hogy ne lehessen perelni őket.

Ezt meg már többek mondták, azért gondoltam, hogy TALÁN vannak itt, akik emlékeznek arra, amikor elkezdték szedni. Már ha észrevette valaki, vagy netán figyelte.


Miért, mi a a betegtájékoztatóján, ha már említetted. Mert akkor biztos te olvastad is?


Bár a kérdést olyanoknak tettem fel, akiknek tapasztalatuk van.

2020. márc. 15. 06:10
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem igaz.


De amúgy vicces, hogy mendemondáknak hiszel, köztük itt a gyakorin is bárkinek, de a betegtájékoztatónak meg nem.

2020. márc. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Kérdezze meg gyakori kérdéseket és az internetet.
2020. márc. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát akkor megkérdezés kipipálva.


Nekem lehet hinni, amikor hasonlóféle dolgokat kérdez valaki.

2020. márc. 15. 13:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem a pulzust csökkenti hanem a lázat/hőemelkedést tudtommal.
2020. márc. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Nem az utolsó válaszolót akarom bántani, mert nem kell ezekkel az embereknek tisztába lenni. Az aspirinnak kis dózisban nincs gyulladáscsökkentő, lázcsillapító hatása. Trombocitaaggregációgátlóként viszont használhatóak 40-50 mg-os formában, így tulajdonképpen a vérlemezkék összecsapzódását akadályozzák meg, így csökkentik a trombózisveszélyt, emellett szükség lehet ún. kettős vagy hármas gátlásra is. Gyulladáscsökkentő vagyis COX inhibitor hatáshoz nagyobb dózis kell.

Láthatod kedves kérdező, hogy az emberek teljesen vakon vannak, de mégis inkább nekik hiszel, mint a hiteles betegtájékoztatónak. Félre ne érts, azt se várom el, hogy nekem higgy, csak legalább rakd egymás mellé a kapott különböző véleményeket, aztán hasonlítsd össze a betegtájékoztatóval.

2020. márc. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6

Én a 81mg-os mini aszpirinre gondoltam, azt hiszem. Annak nincs olyan hatása, amit írsz, legalábbis azt írja a papírja.

Van akinek megelőzésre írja fel az orvos.

2020. márc. 15. 19:27
 9/10 A kérdező kommentje:

7

Nem mondtam, hogy hiszek akárkinek, vagy hogy elhiszek bármit.

SZEMÉLYES tapasztalatokat kérdeztem, nem más.


Amit én magam is leírtam más kérdéseknél, különböző eüvel kapcsolatos kérdéseknél. A körülményekkel, részletekkel együtt, hogy tanulni lehessen belőle.

2020. márc. 15. 19:32
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja értem ezt nem tudtam,én csak az 500mg-osat használom, meg 50-es cataflam-ot, meg még van valami de nem jut eszembe a neve.
2020. márc. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!