Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Érez így más is a koronavírus...

Érez így más is a koronavírus kapcsán?

Figyelt kérdés

Itthon maradok, még dolgozni sem járok, mert munka nincs. Màr most, pedig nagyon jólesett dolgozni a màsodik trimeszterben már.

Èjszaka nem tudok aludni, féltem a szeretteimet ès félek én is, fokozottan mert babát várok. A közösségi oldalak csak a korona-pánikkal vannak tele, a könyvek már nem kötik le a gondolataimat, ahogy a tvben sugárzott műsorok sem.

Messze van a vége, tudom. De rettegek attól, hogy mi lesz a jövőben. Özönlenek haza a külföldön élő magyarok is a gócpontokról, akik közül nem mindenki fogja fel, hogy maradjanak otthon.

Aggódom, hogy hamarosan ételt sem tudunk venni, mert sokan annyira betankoltak, hogy gyorsan elfogy a készlet.

Szóval lelkileg ti hogy dolgozzátok fel ezt az egèsz szituációt? Írnátok valami bíztatót, vagy objektívet?

18 hkm



2020. márc. 16. 03:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%

Egy kicsit túlgondolod, két ponton mindenképp.

Egyrészt főleg az idősekre veszélyes, én sehol nem hallottam, hogy várandósokra különösebben az lenne.

Másrészt milliószor elmondták, és hajlok is erre, nincs élelmiszerhiány és nem is kell vele számolni.

Bőséges tartalékok állnak rendelkezésre.


A többi már rajtad is múlik, memnyire nyomod pl a közösségi médiát, nem kéne.

2020. márc. 16. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kicsit eltúlzod. Valóban jobban oda kell figyelni mindenkinek, vigyáznunk kell egymásra is, magunkra is, Néhány hétig még biztosan. Minél kevesebb emberrel kerülsz közeli kapcsolatba most, annál jobb.
2020. márc. 16. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Anyu van így mert benne van az érintett korban. Komolyan mondom hogy már nem bírom szegényt hallgatni egész nap csak retteg hogy mi lesz itt, hogy fog orvoshoz menni az előírt vizsgálatokra és a testvéreiért aggódik. Félek hogy beleőrül már. Vigyázok rá, sőt magamra még jobban hogy ha elkapom még véletlenül se kapja meg tőlem. Én mondjuk nem félek tőle, sokkal rosszabb ilyenen túl vagyok már, ezt is kibírom.
2020. márc. 16. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Élelmiszerhiány nincsen, a polcok üresek 2 okból:

1. az emberek ész nélkül felvásárolják a készletet, anélkül, hogy gondolnának másokra.

2. nincs elég munkaerő, nem tudnak olyan tempóban dolgozni a dolgozók, mint amilyen tempóban most elfogynak a termékek.


A stresszeléssel most többet ártasz a babának. Kapcsold le a híroldalakat, kerüld a közösségi médiát. Kezdj el egy jó hosszú, érdekesnek tűnő sorozatot, az egy időre le fogja kötni a figyelmedet. :)

2020. márc. 16. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos én is teljesen depressziós kezdek lenni , és kilátástalannak látni a helyzetet. Nem vagyok veszélyeztetett korban és helyzetben, tudtommal egészséges, 25 éves fiatal vagyok. Még dolgozom,és párom is, de ki tudja meddig. Viszont vannak idős családtagjaink, szüleink sem fiatalok már, így van kit féltenünk. Gyakorlatilag napról napra omlik össze az életünk. Arról nem beszélve, hogy teljesen kikészít az emberek hozzáállása, pedig tudom,én se vagyok jobb, mások szemében. Néhány hete még nem vettük komolyan, a fejemet csóváltam amikor az emberek karton számra vették a lisztet, ma már valahol megértem, mèg ha örjítően idegölő is. Lassan èlni sincs kedvem.
2020. márc. 16. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó vagyok, amúgy csak úgy tudom ezt kibírni megőrülés nélkül (bár mindamellett, hogy totál ki vagyok borulva alapvetően, már idegbeteg állattá kezdek válni teljesen), hogy mindennap igyekszem olyan dolgokat csinálni a nunkán kívül petsze, amik kicsit is boldoggá tesznek. Mert, mégha most ez nehéz is, egy picit legalább arra az időre nem a sok keserűséggel foglalkozni. Nekem ilyen pl. az itthoni edzés, régi kedvenc filmek stb, annak szintén örülök, hogy mivel èn 4 órás munkaviszonyban dolgozom, és mellette egyetemista vagyok még, most oda ugye nem kell bejárnom, es az nekem hatalmas kiesés t jelent,oda-vissza utazás tekintetében, mert a város masik felen lakom,így nspi 2,5-3 óra csak az eljutás. Így az itthoni teendőkre kicsit több időm jut. Tudpm közhely lehet, de mást én sem tudok mondani
2020. márc. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%
Bocsi a hibákért, úgy tűnik már a telefonom is kezd megőrülni.
2020. márc. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%

Nem baj egyébként hogy így aggódsz. Szerintem ez még mindig sokkal jobb mintha egyáltalán nem érdekelne az egész. Én próbálok az idős rokonaimtól távol maradni most egy ideig mert ők a veszélyeztetett korban vannak.

VISZONT!!!

Engem az tölt el félelemmel hogy mindenki a vírussal van elfoglalva és és alig van olyan ember vagy hírportál ahol a gazdasági veszélyre hívnák fel a figyelmet. Pedig utána akkora egy pofont fog kapni a gazdaság hogy az nem csak az időseket fogja érinteni mint a vírus hanem minden korosztályt. Miért nem aggódik ez miatt senki? Hétfőn a reptéri dolgozók nagy részét elbocsátották. Szállodák kénytelenek vagy elbocsátani dolgozókat vagy fizetetlen szabadságra küldeni mert nincs szálló vendég. Nemzetközi fuvarozók, transzferesek, vendéglátó egységek és még lehetne sorolni rengeteg olyan vállalkozást ahol konkrétan a nullára esett a bevétel. És ez nem csak a vállalkozó baja mert a vállakozóknak is vannak alkalmazottai. Ha ezek az emberek nem jutnak pénzhez akkor ők nem fognak tudni pénzt költeni és akkor más ágazatok is megérzik ezt. Úgy fog minden dőlni mint a dominó.( már elkezdődött ugye a vendéglátásban). Arról nem is beszélve hogy ez mennyi öngyilkosságot fog okozni. 2008-as válság több mint 10ezer öngyilkosságért volt felelős. Óriási számok ezek és nem szabadna a gazdasági hatását a szőnyeg alá seperni. Mert a legtöbb ember nem lát tovább az orránál és azt hiszi hogyha vége a vírusnak akkor minden úgy megy tovább mint eddig.

Tudom hogy nem lesz népszerű ez a komment de sajnálom.

2020. márc. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

Én egyáltalán nem aggódok ez miatt, nem stresszelek egy csöppet sem. Nem azért, mert nem realizáltam a problémát, vagy mert elbagatellizálom, szimplán csak azért, mert felesleges energiapocsékolásnak, sőt károsnak tartom az ezen való rágódást. Tájékozódok a témakörben, ránézek mik a tünetek, mit érdemes ellene tenni és aszerint cselekszem, ennél többet úgy sem tudok tenni. Ha meg elkapom, akkor elkapom. NEM tudok annál többet tenni, hogy higiénikus maradok, minél kevesebb emberrel érintkezek, húzok maszkot stb. Van ami nem nehéz, például alapból nagyon higiénikus vagyok, szóval nem okoz gondot csurrantás után is kezet mosni, mert mindig így teszek (e téren talán még túlzó is vagyok szerencsére). A maszk része már inkább megcsinál, még nem hordtam egyszer sem igazából, de ma azért szereztem egyet, mivel holnap kell a vezetés oktatáshoz. Talán ez az egyetlen dolog, amit addig fogok kerülni, ameddig lehetséges (mármint a maszk viselést), mivel én ezt már kicsit félelemkeltésnek tartom. Ha egy csöppet is higiénikusabbak lennének az emberek (mert hidd el, sokan nagyon trehányak), akkor már sokkal-sokkal könnyebb dolgunk. Persze ha végül muszáj lesz, akkor ráfanyalodom a maszkra (már ha tudok majd még szerezni).

Én legnagyobb problémának az embereket tartom. Mindenki fejvesztve, totál világvége-hangulatban terjeszti a f*****gait, kelti a pánikot, eszetlenül raktároz be mindenből a boltokban, ezzel pedig olyan mederbe terelik sokan a helyzetet, ami tutira az egészségügy összeomlásához vezet (a magyar eü legalábbis tuti beomlik így). És akkor még ezek egyik melléktermékéről, az álhírekről nem is beszéltem... Elképesztő mennyi baromság szabadul rá a Facebook-ra is, hallottam már hajmeresztő dolgokat na... Én ettől tartok leginkább, az emberi hülyeségtől, hogy nem fogjuk tudni így helyén kezelni a problémát. DE, ettől SEM félek, nem stresszelek ezen sem, mert ez is egy olyan külső tényező, ami ellen max annyit tehetek, hogy nem én leszek az egyik ilyen megvadult ember.

2020. márc. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom mint az utolsó. Nem pánikolok. Márcsak azért se mert rám elvileg nem veszélyes mert aránylag fiatal vagyok és nem vagyok beteg. Én nem magam miatt aggódok hanem szüleim miatt. Idős szüleim vannak, nekik be vásároltunk, csak akkor fognak elmenni otthonról ha orvoshoz kell menni. Az ő korukban pedig menni kell. Megbeszéltünk, komolyan veszik, ők se pánikolnak. Betartok minden szabályt, többet nem tudok tenni. Nem használok Facebook-ot, többnyire online híreket szoktam nézni hogy naprakész legyek a vírussal kapcsolatban, plusz egy-két híradó a tv-ben arra az esetre ha valami elkerülte a figyelmemet.(alapjáraton nem nézek híradót se)De nem egész nap. Ugyanúgy filmhezek mint máskor, járok dolgozni bár most kevesebbet. Én inkább attól félek hogy hazaküldenek munka hiányában és nem lesz fizetésem addig amíg újból kinyitunk.

Nem lesz élelmiszerhiány mert van tartalék. Ha van üres polc az azért van mert sok ember kiürítette az az árut a boltból. De az üzleteknek vannak nagy raktárak ahonnan ha nem is azonnal de pótolják ami elfogyott. Emberek! Nem háború van. Lesz utánpótlás. Tegnap csak zért nem tudtam egy nagy üzletben szappant venni, mert előttem az emberek felvás@soltak egy évre valót. Nekem mezért nem jutott. Raktáron biztos van, de még nme volt idejük feltölteni a polcokat. Ma megyek egy másikba.

2020. márc. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!