Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valakiben lappang a korona,...

Ha valakiben lappang a korona, és sportol folyamatosan, az nem káros?

Figyelt kérdés

Terjedt egy kamu hír, hogy 10mp-ig kell visszatartani a lélegzetet, és kiderül, hogy rostos-e a tüdő, stbstb, és ha meg tudod csinálni, akkor nincs koronavírusod.

Ez azt is írja, hogy mire a tünetek előjönnek, már a tűdő rostos, meg ez a módszer kideríti hogy nincs-e fibrózis.

Gőzöm sincs, hogy ez mit jelent, de számomra valami olyat sugall, hogy a tüdő károsodik a vírus miatt, és nem tudom, hogy ez a része is kamu-e.


Na most a kérdésem az lenne, hogy ha valaki elkapja ezt a vírust, de csak lappang benne, akkor a tüdőre rámegy-e úgy, hogy amúgy nincsenek is tünetei? Tehát ha én most is ugyanúgy aktívan futok, mint eddig (és nyilván kiköpöm a tüdőm a végére, mint mindig), de elkapom a vírust bármikor, és sportolok közben, akkor károsítom-e a szervezetem?


Ez a vírus gondolom még 2-3 hónapig is jelen lehet az országban, és én nem akarom szneteltetni a sportot (főleg nem ennyi ideig), de megszivatni sem akarom magam.


Mit gondoltok, mit tanácsoltok?



2020. márc. 16. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Sportolj tovább.

A betegség által okozott szövődmény amiről írtál, nem kamu. De ha lappang benned a kór, azt nem veszed észre és nem is eközben károsodik a tüdőd, viszont továbbadhatod olyannak akinél bajt okoz.

Elsősorban az idősebb, krónikus betegséggel küzdő, immunhiányos embereknél áll fenn a súlyos szövődmény esélye.

Nem a sportolással fogod károsítani a tüdődet, és ha megbetegít a kór, lehet magas lázad, influenzaszerű tüneteid lesznek, akkor meg úgysem lesz kedved futkározni. Minél egészségesebb vagy, annál gyorsabban lezajlik a betegség.

Amit viszont javasolni tudok, hogy ne konditeremben futópadon tedd, hanem inkább kinn a szabadban.

2020. márc. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Annál több eszem van, hogy konditerembe menjek ilyenkor :)


Köszi a válaszod. Egyébként teljesen elhagyatott városon kívüli úton futok, szóval sem attól nem félek, hogy sport közben kapom el, sem attól, hogy (ha úgy van) továbbadom.

2020. márc. 16. 10:16
 3/5 anonim ***** válasza:
12%
Ez egy kamu dolog.
2020. márc. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%
Mármint mi a kamu dolog kedves?
2020. márc. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A sport erősíti az immunrendszert is, szóval bajt nem csinálsz vele.
2020. márc. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!