Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ti is úgy vagytok a korronavir...

Ti is úgy vagytok a korronavirusal hogy minnél többet olvastok róla annál jobban féltek?

Figyelt kérdés

igaz ez szerintetek amit sok szakertő ir hogy a magyar lakoság 60% megfertőződhet 1 éven belül?

ez a magyar nyugdíjas lakossag jelentős megritkítását jelentene.nem beszelve arol hogy biztos lenne kijárási tilalom,vagyis az eddigi életünk megszűnne+ha veget is ér a járvány akor jön egy óriási gazdasági válság ami nagyobb lesz mint a 2008 as

Szinte hihetetlen ez az egesz olyan gyorsan kialakult a menekült válság alat is féltek az emberek de ez a mostani sokkal mélyebb, bemegy az ember a boltba és érzi hogy fél a lakosság.


2020. márc. 16. 16:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
11%

Én csak röhögök ezen a pánikkeltésen....

Nincs tv-m sem és híreket sem olvasok, ha mégis bead valami ezzel kapcsolatosat a google akkor letiltom azt az oldalt.


Ide csak röhögni járok, hogy mennyire megették az emberek ezt a propagandát már megint.

2020. márc. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
22%
Éppen fordítva. Már régen tudom, hogy baromság az egész. Egy síma vírus fel van fújva világcirkusszá. Valakik érdeke.
2020. márc. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
3%
Nem. Engem érdekel, de nem pánikolok tőle.
2020. márc. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

Ezzel mindenki így van, mert így hat a tömeghisztéria meg a propaganda is az emberekre. Minél többen és többször állítanak valamit, annál hajlamosabb az ember akkor is elhinni dolgokat, ha az nem létezik. Ha pedig létezik és már személyesen is tapasztalható, az pedig már hevesebb reakciókat indít be.

Lásd a migránsos agymosást - azért nem alakult ki országos hisztéria, mert nincs látható eredménye a riogatásnak, már 5 éve csak jönnek és jönnek (választások előtt nagyon jönnek), de sosem érnek ide. Van egy alap félelemben tartás és közhangulat keltés a hatalom megtartásához, de nem több.

Ellenben a vírusos esetek itt vannak köztünk, ami miatt pánikreakciók jönnek létre. Ez meg a tömegszuggesszióval jár, hogy néhányan beszarnak és lerabolják a boltokat, és ez arra sarkall másokat, hogy ők is menjenek és csinálják ugyanazt, nehogy őket érje emiatt valamilyen hátrány, ami láncreakciót indít be. Plusz erre jön még a kontroll nélküli közösségi média, ahol az összes álhír, rémhír terjed, felkapják, és aki ráfügg ezekre már lassan azt is benyeli, hogy felkelnek a holtak, meg jön a zombiapokalipszis.

2020. márc. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%

#4 Igen, nyilván minden olasz, spanyol és francia jelentés álhír.


Tudod akinek vannak ismerősei ezekben az országokban az pontosan tudja, hogy 5-10 napja még vidáman kávéztak, médiahisztit kiáltottak... most meg akkora katasztrófa lett kialakulóban hogy rettegnek mi lesz.


Sajnos itt ugyan azt a felelőtlenséget látom az embereken, és ti fogtok majd hamarosan igazán, velőtrázóan rettegni.


Ennyit a médiahisztiről. A tudományos szaklapokból és a WHO, orvosi oldalakról kell tájékozódni, nem a bulvármédiából meg a Facebookból.

2020. márc. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%

Én nem félek ettől a vírustól, én a tömeghisztéria miatt, valamint ennek a vírus túlreagálása miatt szépen lassan kialakuló világválság miatt aggódok, ha most pl holnap elindulna a gazdaság már most is megszívnánk, de ha pl 3-4-5-6 hónapig kitart ez a dolog akkor a végén sokkal többen fognak öngyilkosok lenni illetve éhezés következtében meghalni mint a vírus totális elszabadulásának esetében. Az előző válságban is volt egy szép öngyilkos hullám, na legjobb esetben olyan,legrosszabb esetben durvább lesz.


Én például tudom hogyha ez a dolog még 3 hétig kitart akkor már köthetem is fel magam, vagy mehetek az utcára koldulni.A környezetemben pedig sokan vannak még így.

2020. márc. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
22%

Tudományos szaklapokból tájékozódsz amikor kitalálod hogy a dohányos fiatalok 10x nagyobb eséllyel halnak meg?

Melyik WHO jelentésben van írva hogy remegni kell a rettegéstől meg betétből maszkot gyártani ahogy te mondod?


Le van terhelve az egészségügy az a legnagyobb veszélye az egésznek. 70-80+os emberek, akik a halottak legnagyobb részét teszik ki a statisztikák alapján, meghalnak benne, mint ahogy bármi másban is meghalnának, csak ez új dolog és nem nagyon van kezelés rá.


Nekem a statisztikák alapján nincs okom rettegni, mert nincsenek alapbetegségeim, 20on éves vagyok, tehát nálam gyakorlatilag csak a 10 éveseknek és azon aluliaknak vannak jobb esélyei, akik között ugye a halálozás gyakorlatilag 0, a 20-tól 40 évig 0.2-höz képest, amiben szintén benne vannak a rákos, immunhiányos, tüdőbeteg fiatalok, mind ebben a 0.2-ben van benne.


Dédmamám 86 éves. Gyakorlatilag nem jár ki a házból, nem nagyon tud megfertőződni. Ha mégis, fel vagyok készülve rá, ha esetleg elhuny, hiszen 90 éves hamarosan, az ő születésekor pedig 60 év körül volt az átlagéletkor.


Egyszerűen nincs okom rettegni, ahogy a többi munkaképes korú, egészséges embernek sem. A beteg, idős embereknek sem rettegni kell, hanem ugyanúgy viszonyulni a higiéniához, stb., mint eddig, hiszen eddig is minden betegség rájuk kiemelten veszélyes volt.



Hiába írod le ezerszer, úgy téve, minthogyha ez, hogy "RETTEGNI FOGTOK REMEGVE", "MENSTRUÁCIÓS BETÉTBŐL FOGTOK MASZKOT CSINÁLNI" hivatalos statisztika lenne, mert szerencsére rohadtul nem az.


Az hogy te élvezed ezt az apokalipszis flesst, beöltözöl ebolás ruhába meg stb, te dolgod, csináld nyugodtan.

2020. márc. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
6%
Volt már pár influenza járvány eddig is, azok közül hányba haltál eddig bele?
2020. márc. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
sokan nem értik hogy hiaba nem veszelyes rajuk a virus ha 2-3 hónapig kijárási tilalom lesz az fajni fog de nagyon, én se a vírustól félek hanem amit okoz
2020. márc. 16. 19:08
 10/17 anonim ***** válasza:
Attól mêg lesz étel. Kínában sem éhezett senki. Meg egyik országban se ahol ilyen intézkedés volt. Tehát semmi értelme felvásárolni a boltokat.
2020. márc. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!