Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Használhatom újra a maszkot?

Használhatom újra a maszkot?

Figyelt kérdés
Ma volt rajtam 1 órát egy bevásárló központban, itthon kimostam áztattam és kimostam forró szappanos vízben. Sima zöld "sebész" szájmaszkról van szó, sajnos nem nagyon van sehol készleten így kénytelen takarékoskodni az ember. Az a vélemény miszerint "nem ér semmit ez a fajta maszk" nem érdekel! Köszönöm előre is!

2020. márc. 16. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Hát, bármennyire nem érdekel ez a vélemény, akkor is azt kell írjam, hogy a koronavírus ellen a sima zöld "sebész" szájmaszk semmit sem ér, moshatod, fertőtlenítheted akárhányszor, már elsőre sem véd meg ettől a vírustól!
2020. márc. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Artani nem fog, es rosszabb se lesz tole hogy kimostad.


Barkacsboltban, festekboltban probalj szerezni FFP3 as maszkot.

Az tenyleg ved :)

2020. márc. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Ypszilon1980 ***** válasza:

Akkor mosd meg max., ha koszos, ettől nem fog jobban védeni, de egyébként nem is szabad, mert tönkremegy.

Ezt a fajta maszkot amúgy 3-4 órán át lehet használni.

2020. márc. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi kettes, folyamatban van, csak még nem érkezett meg. Tudom, hogy az ami valóban véd :)
2020. márc. 16. 21:24
 5/11 anonim ***** válasza:
17%

Az a szerencsem, hogy az en munkahelyemen kartonszamra van fertotlenito, es ffp3 as maszk is, kesztyurol nem is beszelve...

Szoval en ellattam a csaladot boseggel :D

De nem mondom meg hol dolgozok xd

2020. márc. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
:DDD Szerencsés vagy utolsó! :) Ki hitte volna akár fél évvel ezelőtt, hogy e miatt is lehet szerencsés egy ember :)
2020. márc. 16. 21:32
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Bizony...

Meg 2 hete se hittuk, hogy ennek igy fogunk orulni.

Most meg tessek...

2020. márc. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kesztyűt amúgy kaptam. Na nem a patikában ahol 5 párat adhatnak ki, az is 400 ft volt, hanem egy kínai kisboltban 100 darab volt 1650 forint. A múltkor 650 forintba fájt szintén gyógyszertárban a "sebész" maszk darabja. S még örültél hogy kaptál! Szégyen!!!
2020. márc. 16. 21:35
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

Aki ennyiert adja a maszkot az menjen a pi bortonbe.


20-30 ft a nagyker ara :/

2020. márc. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Pedig legális gyógyszertár volt, a blokkon az szerepelt még "import".
2020. márc. 16. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!