Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Évek óta duzzadt nyirokcsomó?

Évek óta duzzadt nyirokcsomó?

Figyelt kérdés
Már lassan 6 éve a bal lágyéki nyirokcsomóm meg van nagyobbodva. Mindig ugyanekkora volt, nem fájt, nem okozott problémát és nem nőtt, de annyira nem is kicsi, egy centinél azért nagyobb, de nem nagy. Viszont már ez a hatodik éve lesz hogy meg van és nem változott. Viszont azt hozzá teszem, hogy időnként rendszertelen a menstruációm, de azzal sincs túl nagy probléma. Ideje lenne megmutatni orvosnak? Lehet ez súlyos betegség vagy ennyi év után már kiderült volna? Létezik az hogy egy nyirokcsomó mindig ott marad az ember életében, anélkül hogy az betegség lenne? Kérek szépen mindenkit, hogy aki válaszol, ne sértegető hangnemben, meg hogy miért nem mentem el orvoshoz. Igazából az érdekel hogy van-e olyan akinek évek óta van nyirokcsomó megnagyobbodása, és nem beteg?

2020. márc. 17. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló 20 éves koromban. 2 db nycs. volt a jobb lágyékhajlatomban. Vettek belőle mintát,mai negatív lett, így igazából soha nem derült ki,hogy mitől van. Most 55 éves vagyok.
2020. márc. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, még annyi, hogy nem is biztos hogy hat éve van ott, mivel sokáig 75 kilós voltam, majd saját elhatározásból (tehát nem betegség miatt) lefogytam 50 kiló alá (ami hülyeség volt), és akkor vettem észre, azóta egyszer visszahíztam 70 kilóra, akkor megint nem éreztem, most 55 kilós vagyok, most megint érzem. Szóval lehet ez a csomó régebb óta ott van, mint 6 éve, csak akkor vettem észre. Egyébként most megnéztem, kicsit ilyen hosszúkás, tehát nem teljesen kerek, hanem inkább bab alakú, mert kb 1 cm széles és a hosszúsága kicsit hosszabb mint egy centi.
2020. márc. 17. 21:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem hinném,hogy bármi gond lenne vele, mert ha évek óta megvan,akkor már beteg lennél , sőt nagy valószínűséggel már nem is élnél.
2020. márc. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is azért nem aggódok annyira, de azért majd ha lezajlik ez a járvány, lehet ki kéne vizsgáltatni, mert valami nőgyógyászati probléma (nem feltétlenül súlyos) lehet és akkor azt kikezelnék.
2020. márc. 18. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!