Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Azt honnan tudják, hogy...

Azt honnan tudják, hogy 80%-ban enyhe tüneteket okoz a koronavírus meg hogy egy részük csak tünetmentes hordozó?

Figyelt kérdés

Letesztelik az enyhén beteg 80%-ot? Nem hiszem.

Hiszen enyhe tünetekkel, pláne tünetmentesem nem hiszem, hogy bárkit is tesztelnének, kivéve azt a kis hányaadoz, aki kapcsolatba került fertőzöttel. Én se tudom, honnan veszem a 80%-ot, valahol olvastam. De Olaszországban a betegek fele kórházban van.



2020. márc. 18. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert ez minden vírus esetén így van, tehát korábbi tapasztalatok alapján.

Másrészt a koronavírussal is volt azért már tapasztalat más országokban, ahol előbb jelent meg, és azokat is folyton tanulmányozzák.

2020. márc. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mert letesztelik azokat, akik kapcsolatba kerültek a fertőzöttel, és látják, hogy a koronavírusos emberek 80%-ának csak enyhe tünetei vannak (vagy nincs is semmilyen tünetük).

Olaszországban lehet, hogy a betegek fele kórházban van, de 35700-ból "csak" 2200-an vannak súlyos állapotban. Magyarországon meg 58-ból 4.


Persze ezzel nem azt akarom mondani hogy nem kell komolyan venni, vigyázzunk egymásra!!!

2020. márc. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Onnan tudják, hogy van tünet mentes hordozó, mert a legtöbb vírus így viselkedik. Anno a H1N1 betegek között is volt, aki fertőzött tünetek nélkül.
2020. márc. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!