Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koronavírus esetén mennyire...

Koronavírus esetén mennyire hatásos a rendszeres kézmosás?

Figyelt kérdés

Ha elmegyek valahova és tegyük fel sikerül kézzel hozzáérnem valamihez amin rajta van akkor már mindegy mert belélegeztem hiszen alapvetően a levegőben terjed, nem? Van akik azt mondták hogy a covid 19 ellen nem sokat ér se a kesztyű, inkább szájmaszk.

De aztán nem vagyok orvos, pontosan hogy van?



2020. márc. 18. 21:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"hiszen alapvetően a levegőben terjed, nem?"


Cseppfertőzzéssel terjed


"ellen nem sokat ér se a kesztyű, inkább szájmaszk."


De ér a kesztyű! A maszk is!


"Koronavírus esetén mennyire hatásos a rendszeres kézmosás?"


Hatásos.

2020. márc. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Cseppfertőzés igen, de nem az mikor letüsszentesz, köhögsz vagy csak beszélsz valakihez? Ha olyan beteggel beszélsz aki tünetmentes akkor már te is elkaptad
2020. márc. 18. 21:28
 3/14 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták, meg nagyjából hónapok óta nyomják mindenütt: A koronavírus cseppfertőzéssel tejed. Ezért igenis hatásos a rendszeres kézfertőtlenítés, kézmosás.

Szájmaszk annak kell aki eleve beteg, hogy ne terjessze tovább. Te ha van is rajtad maszk de egy koronavírusos beteg éppen a képedbe tüsszög, vagy köhög, akkor akár a szemedbe is bejut a vírus. Hiába volt szájmaszkod, már fertőzött is lettél. De az se baj ha mindenki viseli.

2020. márc. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ellene nem használ. De a megelőzését nagyban elősegíti.
2020. márc. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Már világos, ment a zöld pacsi!
2020. márc. 18. 21:31
 6/14 anonim ***** válasza:

" Egy tipikus köhögés során nagyjából 3000 csepp nyál távozik, akár 80 km/h sebességgel. Tüsszentésnél még rosszabb a helyzet, olyankor 40.000 csepp is távozhat, több mint 160 km/h-val."


Ez a cseppfertőzés

2020. márc. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Legjobb, ha otthon maradsz
2020. márc. 18. 21:34
 8/14 anonim ***** válasza:
61%

Sajnos nem mindeki maradhat otthon.

Én Angliában élek, és itt semmit nem csinálnak a vezetők. Boris álláspontja az, hogy kapja el mindenki a koronavírust, mert így a szervezeted felismeri majd, és immunis leszel majd. Iskolákat is csak péntektől zárják be. Itt menni kell dolgozni mert nincs karantén. Mondják, hogy aki tud dolgozzon otthonról, de akik nem irodisták azoknak menni kell. A legnagyobb tanács az, hogy mindig mosd meg a kezed, és a kézmosás 20 másodpercig tartson. Az emberek ha köhögnek, betegnek érzik magukat akkor mennek dolgozni, mert sok cég nem fizeti a táppénzt. (az állami táppénz meg nevetséges) Én is dolgozom. Munkahelyemen 3-an is vannak akik betegek, de lerázzák annyival, hogy influenzásak..

2020. márc. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Attol, hogy elkapja valaki, meg nem lesz ta immunis sajnos. Meg lehet nezni a mezei influenzanal. Sajnalom az angolokat, ha valoban ennyire felelotlen, idiota miniszterelnokuk van. De azert az idosokte mar odafigyel...
2020. márc. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

tegnap 22:20

Csak annyira figyel az idősekre, hogy mondták maradjanak otthon. De nem érdekli őket. Ma több üzletbe voltam, hogy tudjak venni pár dolgot ( igen, itt kint is pámokszerűen felvásárolnak mindent) az üzletekben nagy mennyiségben idősembereket láttam. Volt aki mesélte, hogy házigondozóként időseket lát el, és fel vannak háborodva, hogy a nyugdíjas klub sorra mondja le a programjaikat. Kiakadtak, hogy márpedig joguk van kint sétálni, boltba menni, beülni egy kávézóba stb. Buták nagyon. Én meg ugye nem maradhatok otthon, dolgoznom kell, el kell viselnem a sok felelőtlen embert.

2020. márc. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!