Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek ha pánikbetegségemb...

Mit tegyek ha pánikbetegségemben senki sem áll mellettem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pánikbeteg vagyok, pánikrohamokkal ...erős rosszullétek kísérik a rohamot..pl. remegés, ájulásérzet, nyomás fejben, mintha esne vérnyomásom..és félelemérzet...félek ájulástól.betegesen...debpszichiáter szerint nemfogok elájulni csak úgy érzem de nem fog ájulás történni..betegesen gondolata is megrémít...a lényeg 2 gyógyszert kaptam de nem szedem még honfolkodom rajta mert próbálom egyedül kezelni édesanyámmal akartam róla beszélni...de sajnos dzerintem.neki is van mentális baja ő ezt.hisztinek nevezi hogy én direkt kiagyalom csak a családot, üvöltött velem mint egy sakál mikor mondtam, hogy tegnap is volt rohamom melohelyen ...és rákérdeztem mit tegyek szedjek gyógyszert? Felhúzta magát hogy én nem.vagyok.normális komoly kórházi kezelésre szorulok mrrt idióta vagyok..üvöltözve..én csak szerettem volna ha tanácsot ad :/ és elég egyedül.vagyok...rátesz egészre hogx még itt lakom hiányzik egy társ életemből 1 fiú akivel külön utakra mehetnék nagyon elkeseredtem mert mikor baj van egyedül.maradok :/ szerintetek mit tegyek? Nekem csak az idegenek vannak ..anyukám csak ordítani tud hogy nem vagyok normális....kérlek adjatok tanácsot...mi a megoldás ...és még egx kérdés szerintetek anyukám szimplán lobbanékony vagy nekinis ban valami "problémája" ? Köszi előre is válaszokat


2020. márc. 19. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek, 14 éve küzdök pánikbetegséggel és szorongással, most fogom én is elkezdeni a gyógyszeres terápiát, és nekem pont ezért húzódott el ilyen sokáig, mert nem nagyon álltak mellettem...Kérlek, hogy nagyon vedd komolyan a dolgot, és ne aggódj, ki fogsz tudni gyógyulni ebből, de ehhez össze kell szedned magad és kiállnod magadért. Tudom, hogy kegyetlen nehéz, de most magadat helyezd előtérbe, ne azt amiket anyukád mond neked. Ne hagyd magad meggyőzni arról, hogy ez hiszti. Nem hiszti, nem csak bemagyarázod, hogy rosszul vagy, hanem valóban zavar van a központi idegrendszerben. Ettől még nem vagy súlyos beteg, de a szervezeted ezzel az erős rosszulléttel üzen neked, hogy változtatnod kell az életviteleden. Keress fel szakembert, egyedül nehéz. Valaki kell, aki megért, megnyugtatna, ha látnád, hogy van aki tudja miről beszélsz.

Mivel mondtad, hogy anyukádnak is lehetnek mentális gondjai, ez két szempontból is fontos. Egyrészt genetika tekintetében, örökölhettél tőle hajlamot (én is örököltem édesanyámtól, neki is vannak/voltak pánikzavarai), másrészt lehet, hogy így próbálja homokba dugni a fejét, nem? Talán nem akar szembesülni vele, hogy neked is gondjaid vannak és ilyen rosszul próbálja megoldani.

2020. márc. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet,hogy melletted áll,csak nem veszed észre?Egy szülőnek rossz a gyerekét betegnek látnia és sokszor tanácstalanok(tapasztalom).

Én is voltam pánikbeteg,de nekem sikerült legyőzni,néha előjött,de tudtam kezelni. Talán az segített(régen),hogy jó volt a humorérzéke m és rengeteget nevettünk a suliban a többiekkel,na meg a tanárokkal is. Keress fel egy pszichológust,hátha tud segíteni vagy a munkahelyeden szerezz barátokat és a komfortzónádból mozdulj ki.Sportolj,táncolj,énekelj,olvass,tarts valamilyen állatot. Gyógyszerre nem tudok mit írni,mert én is szedek és nálam más a helyzet,mint nálad.Jobbulást kívánok!

2020. márc. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak ne félnék ennyire,hogy elájul9k :/
2020. márc. 19. 13:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Édesem, nagyon sajnálom. Valószínűleg sokat segítene ha kikerülnél a mérgező körmyezetből melyben élsz.


Nekem is ugyanez van. Másfél éve küzdök vele. Az ájulás érzés már meg se kottyan. Egyszerűen már nem tudom komolyan venni ezt a reakciót a saját testemtől.

Ha jön az ájulás érzés és van rá lehetőséged akkor fekudj le es csak vard h atmenjen rajtad az erzes.


En szedek antidepresszanst, nyugtatót soha nem vettem be. Pedig bevehettem volna, nem leszel fuggő ha észnél vagy.


Bármi kerdesed van nyugodtan irj provatban is

2020. márc. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!