Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tényleg több mint kétszer...

Simon Petrikov kérdése:

Tényleg több mint kétszer annyian haltak meg év elejétől kezdve influenzában, mint a koronavírustól?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy százalékos arányban nézve többen halnak meg a koronavírustól, viszont az influenzát többet kapják el, szóval valószínűleg többen is halnak meg influenza miatt, de tényleg több mint kétszer annyian haltak bele influenzába eddig év elejétől? Én az hallottam, hogy eddig 22 ezer az influenzától és 9 ezer a koronavírustól.

2020. márc. 19. 21:40
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja és ha igen, akkor miért van ez a cirkusz?
2020. márc. 19. 21:45
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Az idei adatokat nem tudom, de évente többszázezren halnak meg az influenza következtében világszerte. Úgyhogy nagy valószínűséggel helyes a becslés.
2020. márc. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
én is vmi ilyesmit olvastam, viszont ugye a vírus helyzet még valószínűleg tovább fog romlani, szóval simán változhatnak az arányok
2020. márc. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
34%

Az influenzához képest 8,5-szeres, hatod annyi idő alatt kórházi kezelésre szoruló, és korona vírus esetén ez ilyenkor már sokszor lélegeztető gépes, de mindenképpen intenzív osztályos kezelésre szoruló idős és/vagy kronikus betegségben szenvedők miatt lehet most pánikot kelteni.


Csak hogy a kronikus betegségben szenvedők és nyugdíjaskorúak karanténját - akik a veszélyeztettek 100%-a - a diktatorikus hagyományokat ápoló Szerbiában be tudták vezetni, de sok tőle északabbra vagy nyugatabbra lévő országban még bíztosan nem vezették be ...

2020. márc. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
60%

Influenza mindig volt, mindig van és mindig is lesz. Van ami folyamat jelen van, van ami időszakos. Van ami x idő alatt y fertőzöttből nagyobb halálozási rátát hoz össze, van ami pedig kevesebb ideig tart, de még nagyobb a halálozási rátája. Van ami el sem jut világkörüli útjára, van ami pedig végig söpör mint egy hurrikán.

Elvégre mégiscsak 7.8 milliárdan (!!!) vagyunk a Földön, csoda, hogy egyik járványból a másikba zuhanunk? Dehogy is.

Engem mindezek mellett csak az zavar (de baromira), hogy elképesztő módon meglovagolják a témát... Lehet hogy halálos (ja, többnyire az idősekre, pont akik már nem hasznosak a gazdaság számára, milyen érdekes), lehet, hogy jobban terjed, de könyörgöm, miért kell ennyire nagy tömegpánikot generálni? Mert oké, lassítsuk a terjedését, adjunk időt az ellenszer kifejlesztésére, de kötelezően pánikolni kell és mindent (is) be kell zárni miatta? Tény hogy itt van, tény hogy veszélyes is lehet, az is tény, hogy még nincs ellenszere, csak az a gond, hogy amióta itt van, azóta mindent ezzel próbálnak magyarázni és mindent rá akarnak húzni a vírusra. Nem véletlen van annyira nagyon sok kétkedő és legyintő ember a világon, aki egy "ahh ez sem rosszabb mint egy snassz járvány" gondolattal lezárja a témát magában. Pánikkeltés és ferdítés megy sajnos, amihez a mai digitális világ nagyban hozzájárul, hisz mindenkinek ott fityog a zsebében a telefon, ráadásul az információ is elképesztően gyorsan terjed (így vele együtt sajnos a hülyeség is). Mert lehet, hogy sok pozitívuma van a fejlett digitális világnak, de hogy így a hülyeség is jobban terjed és könnyebben manipulálható, megrémíthető az ember, az egyszer biztos...

Egy random példa a hülyeségre (fél percembe sem telt rátalálni): [link] - a cikk az egyik bekezdésben még azt állítja, hogy a vírus ismeretlen és nincs ellenszere (utóbbi mondjuk igaz is), míg közvetlenül a következő bekezdésben már említést tesz ennek a vírusnak az első verziójáról (SARS-CoV). Hozzáteszi, hogy 86%-os a hasonlóság a kettő genomja között majd megemlíti, hogy a lappangási idő, a lefolyás és a fertőzési intervallum hasonló, a veszélyeztetett réteg (idősek) ugyanaz, illetve hogy mindkettő ugyanonnan indult el (kínai húspiac). Kérdem én, ez mi a franc, ha nem ferdítés? Most akkor ismeretlen ez a vírus vagy sem? És van ám még, ohhoho nyuuugat legyél...

Mindezek alapján én azt mondom, hogy a kérdésed megválaszolhatatlan. Annyi forrás ír annyi mindent, annyira nagyon sok az információ és olyannyira baromi gyorsan terjed (a hülyeséggel karöltve) a feltételezhetően valós infó, hogy nehéz, ha nem lehetetlen megmondani, hogy most ez a vírus veszélyesebb-e vagy sem. Annyit tudni, hogy (elvileg) 9842-en haltak meg a válaszom kiírásának pillanatában és 242 092-en fertőzöttek világszerte. Mindez történt olyan cirka 3 hónap alatt (elvileg 19 novemberében ütötte fel először a fejét a dolog), ami így 4.06% halálozási arányt jelent, ami nyilván totál irreális adat. Az, mert a vírus viselkedéséből adódóan nem tudjuk, mennyi lehet a fertőzöttek száma ténylegesen, illetve még le sem csengett ez az egész. Most hogyha van teszem azt +200 000 fertőzött még, akik nincsenek is nyilvántartva, akkor máris kb. feleannyi a halálozási arány (2.2%), ha pedig tényleg annyira világjárvány, amennyire állítják, akkor akár milliók lehetnek fertőzöttek anélkül, hogy tudnánk róla, ha pedig akárcsak 1 millióan is vannak fertőzöttek, akkor az már 1% alatti halálozási rátát jelentene.

2020. márc. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
65%

Az a baj, hogy teged csak az gyoz meg, ha rendorok nem engednek az utcara, hogy a tarsadalom valahogy megussza a legrosszabbat.

Neked nem akarnek ervelni. Bar nyelvet beszelnel, meg azt latnad, ami a parhuzamos valosagon innen van.

2020. márc. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%
Sima influenza következményeibe szezononként Mo-on kb 4-5 ezer ember hal bele. Ez tény. Ahogy az is, hogy összehasonlítani majd csak akkor lehet, amikor ez is véget ér.
2020. márc. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
5/7 utolso bekezdese nagyon is igaz lehet. Söt en is igy latom. Az elhunytak szama stimmel a statisztikaban (ez logikus is), a fertözöttek szama meg csak a statisztikabol ismert. Nem tudjuk pontosan, sokkal több annal, ami a statisztikaban szerepel. Mivel a többseg eszre sem veszi, hogy fertözött, vagy eppen annyira gyengek a tünetei, hogy el sem megy ezert orvoshoz, es az immunrendszere hamar legyözi a covid19-et. Tehat a halalozasi arany sokkal kevesebb kell legyen, mint amit a statisztika mutat.
2020. márc. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"Tehat a halalozasi arany sokkal kevesebb kell legyen, mint amit a statisztika mutat."


A BBC körbekérdezett kutatókat, és szerintük ezt is figyelembe véve olyan 1% körüli.

2020. márc. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Feltételezésen alapuló érték ez a tippelt 1% is, vegyük ezt is figyelembe. Szerintem érdemesebb megvárni, míg kilábalunk ebből az egészből, ami remélem nem tart tovább, mint pl. a H1N1 esetében.
2020. márc. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!