Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Torokgyulladásra vehetek be...

Torokgyulladásra vehetek be amoxicyllint?

Figyelt kérdés
Már vagy 10 napja fáj a torkom, ittam teát, Strepsilst, mézet stb. Nem múlik, kissé piros is és mintha az egyik mandulám meg is lenne duzzadva, a nyelvem picit lepedékes (mosom a fogam és öblögettem Corsodyillal is de visszatér). Félek hogy mandulagyulladásom lesz. Orvoshoz nem tudok menni, telefonon azt mondta akkor jöjjek ha lázam van. De még hőemelkedésem sincs, se köhögés se semmi. Csak gyulladt a torkom és a fülemben dugulás érzés van. Van itthon antibiotikum amoxicyllin vagy Panadol. Érdemes bevenni?

2020. márc. 19. 21:58
 1/7 anarchy666 ***** válasza:
Miért van nálad otthon antibiotikum csak úgy?
2020. márc. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Antibiotikimot orvosi utasitasra szedunk.

Es csak ugy ha teljese dobozzal van.

Ugyanis vegig kell szedni!

2020. márc. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Teljes dobozzal van, nem tudom honnan van, anyukám adta "elsősegély dobozban". Tudom hogy nem szabad csak úgy antibiotikumot szedni, de 3 éve februárban volt egy nagyon csúnya mandula gyulladásom, nem szeretném megismételni. Várjam ki míg betegebb leszek és fogad az orvos, vagy talán elmúlik magától 3 hét múlva?
2020. márc. 19. 22:31
 4/7 anonim ***** válasza:

En nem varnam meg.

Az hogy orvos nelkul szedsz antibiotikumot, azt csak sajat felelosegre!

Nem vagyok orvos, neked kell merlegelned

:)

2020. márc. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem bíztatok senki öndiagnosztizálásra, de én azt csinálom, saját magam ismerem legjobban mi miért lehet. Nekem volt egy arcüreg műtétem másfél éve, el volt záródva egy cisztától. Most megint visszanőhetett, egyre jobban elzáródik megint az egyik orrjáratom és csorog le a váladék. Havonta beteg vagyok már ősz óta, szerintem ettől fertőződik mindig el újra. Legutóbb 3 hete lettem megint beteg, folyamatosan köhögtem, hol jobban, hol kevésbé, de nem akart elmúlni, csupa zöld váladék jött, meg az orromból is. Aztán elkezdtem nehezen nyelni 3 napja, megnéztem jól a számat, a garatom felül a lebenynél meg volt vastagodva nagyon, mintha afták lettek volna mögötte, legalábbis olyan érzés volt, tudtam hogy gyulladásban van, baktériumos fertőzés hogy 0-24 megy rá a váladék fentről. Felhívtam a házidokit, mondta ne is menjek be, felírták az antibiotikumot, taj szám alapján meg kiadták a patikában. Már az első nap után javult, most meg persze az emésztésem kezd leállni, de be kell venni az egy heti adagot. A tiédnek nem tudom mi az adagolása, mert ezt mindig az orvos mondja meg, szerintem kérdezd meg tőle, mondd hogy találtál egy dobozzal és mit javasol.
2020. márc. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szia ugyanezzel kuszkodok most kaptam augmentin dolot rà orvostól (amoxicillin) vedd be szerintem. Neked nincs nehézséged a nyeléssel? en nem tudok enni napok óta...
2020. márc. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#5-ös vagyok, nekem amúgy a gyomromat készíti ki az antibiotikum, puffadok, rossz az emésztésem, émelygek egész nap, mellé meg a fejem is kezdett fájni.
2020. márc. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!