Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koronavírusnál mennyi a...

Koronavírusnál mennyi a halálozási arány?

Figyelt kérdés
A worldometers honlapján az áll, hogy 100.000 lezárt esetből 10.000 végződött halállal, 90.000 meggyógyult. Ez 10%-os halálozási arány, ami szerintem nagyon magas.

2020. márc. 20. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Ez tényleg magas arány, de ez tény
2020. márc. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Hamarabb meghalnak az emberek, mint meggyógyulnak, tehát amíg nem ér véget a járvány, addig ez az adat túlbecsüli a valós értéket. Az összes fertőzötthöz viszonyítva pedig alulbecsüli, a tényleges halálozási arány a kettő között van.
2020. márc. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a halálozási arány országonként viszonylag nagy mértékben változó lesz.

Ha globálisan a jelenlegi elhunyt/gyógyult -al számolunk akkor valóban 11%.

Ha csak Kínát vesszük figyelembe ahol mondhatjuk hogy nagyrészt lezárult ott 4,56%, ezzel szemben Olaszországban ennél sokkal magasabb lesz.

2020. márc. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szerintem azért is ilyen magas, mert rengeteg embernek csak enyhe tünetei vannak, vagy még azok sem, és nem mennek orvoshoz, nem tesztelik őket. Vagyis ha csak azokat tesztelik, akik már eleve súlyosabb tüneteket produkálnak, érthető, hogy miért ilyen magas az arány.
2020. márc. 20. 17:58
 5/11 A kérdező kommentje:
Én így gondolom, de javítsatok ki, ha tévedek
2020. márc. 20. 17:59
 6/11 anonim ***** válasza:

"Szerintem azért is ilyen magas, mert rengeteg embernek csak enyhe tünetei vannak"


Ez így igaz, éppen ezért pontosan soha nem fogjuk megtudni. A vírus csak a fertőzöttek 20-25%. nál okoz olyan tüneteket amivel már orvoshoz fordulnak ezáltal bekerülve a nyilvántartásba.

2020. márc. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is napok óta ezt nézem. Van, hogy lemegy 9%ra. De akkor is magas szerintem.
2020. márc. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7.

Viszont ha úgy számolunk hogy mindenki megfertőződik de a nyilvántartásokba csak a fertőzöttek 20% kerül, akkor az eredményből levonhatjuk a becsült 80%-ot így már csak 2,2 % lenne a valós halálozási ráta. De ez az amit soha nem fogunk megtudni mert túl nagy a szórás.

2020. márc. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Diamond Princess és egyéb hajók illetve utasszállító repülőgépeken már szimulálva van, hogy az emberek hányad részénél okoz tünetet és azt is tudjuk, hogy országonként mekkora a hajlandóság orvoshoz fordulni. Tehát a tényleges fertőzöttek számát nagyon jól behatárolhatjuk. Tehát nincs olyan, hogy "nem tudjuk", legfeljebb nem egy pontos értéket kapunk, hanem egy intervallumot. Higgyétek el, hogy veletek ellentétben vannak gondolkozó emberek, akik ezt ki tudják számolni.
2020. márc. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az attól függ hány éves a fertözőtt, van hogy a fiatalok is fertőzöttek csak annyira gyenge hogy szinte észre sem veszik, az idősek immunisak jobban rá, nem véletlenül az átlag halálozás 79-81 év közötti. No para
2020. márc. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!