Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ti hogy próbáljátok megvédeni...

Ti hogy próbáljátok megvédeni a közös háztartásban élő családtagjaitokat?

Figyelt kérdés
Egy dolog aggaszt, de nagyon: hogy mire rájövök, hogy beteg vagyok, már rég átpasszolom a vírust a szüleimnek. Most is egész picit kapar a torkom és fájdolgál a fejem, és tiszta stresszben vagyok miatta, nem merek egy fájdalomcsillapítót sem bevenni, nehogy elnyomja a tüneteket, és ne vegyem észre, ha rosszabbul lennék. Utálom magam ilyennek, sosem voltam hipochonder:( - Amúgy már 3 hete csak a legszükségesebb helyekre mentem, autóval, hipermarketben már maszkot is hordtam (ffp2).

2020. márc. 21. 08:34
 1/8 Hellmano ***** válasza:
Múltkor pont írtam, hogy hiába tartják a spájzba meg a pincébe és a padláson az öregeket, ha van, aki odaviszi a helyükbe a betegséget. Nálunk is van a családban, aki nem teheti meg, hogy otthon marad, mert olyan területen dolgozik, ami létszükséglet és ott nem lesz leállás. Szóval nekünk is figyelni kell családon belül is, hisz mi nem vagyunk érintettek, de van, aki igen a családunkban is. Én azt javasoltam, hogy most családon belül is egy kicsi távolságtartás legyen. Ezt kellene tartania olyan családoknak, ahol van olyan ember, akinek emberek közé kell menni, mert ott dolgozik. Szóval én ezt közölném is az Orbán helyében, hogy családon belül is legyenek óvatosabbak az emberek, de csak olyan helyzetben amit írtam.
2020. márc. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, de mi ennek az észszerű határa, ha hónapokról beszélünk? Pl. mi a nappaliban töltjük szinte az összes időnket, én innen is dolgozom. Most akkor hónapokig mindenki kuksoljon a saját szobájában? Hagyjunk fel a közös étkezésekkel? Arra is gondoltam, hogy átrendezzük a nappalit, most kb. 1m a távolság kettőnk fotelje között. Ezt meg tudnánk növelni max. 4 méterre; csak nem tudom, van-e értelme...
2020. márc. 21. 08:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Első: hogyan? Egy konyha van, egy fürdőszoba egy kicsi lakásban. Mondd meg, hogyan kerüljük egymást? Mert még ha napokról lenne szó, bezárkózom a szobámba (megjegyzem, van ahol az sincs saját, nálunk legalább ez megoldott), és csak WC-re megyek ki, az éjjel közepén, mikor mindenki alszik... De ha hónapok lesznek akkor hogyan lehetne így élni?
2020. márc. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Hellmano ***** válasza:
100%
Jó lehet sok helyen ez kivitelezhetetlen tényleg a sok közös használatú dolog miatt (én kétszintes családi házban élek így könnyebb a dolog ezt aláírom) De tényleg vannak olyan családok, ahol 3 generáció él egy fedél alatt egy emeleti lakásban. Ott nehéz sajnos a dolog, amit írtam.
2020. márc. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is együtt élek a fiammal, aki a héten még bejárt dolgozni, de nem aggódjuk túl a dolgot. Én nem megyek sehova ő meg alaposan kezet mos, amikor hazaér és nem lógunk egymás nyakán, többnyire mindegyikünk a saját szobájában van. Autóval járt munkába, irodán dolgozik, pár közvetlen kollégáján kívül ott sem érintkezett sok emberrel, jövő héttől meg már ő is itthon lesz, csak bevásárolni kell elmennie néha így bízunk benne, hogy nem lesz baj. Többet nem tudunk tenni.
2020. márc. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gondolkodom azon, hogy mindent házhoz rendelek majd. De ha fel kell venni hozzá a pénzt, akkor tudok majd élelmiszert venni a boltban is, mivel csak ott tudok pénzt felvenni a faluban. Remélem, a Lidl, a Penny, a Príma és a Benu futárainál lehet majd bankkártyával fizetni.
2020. márc. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak azzal lehet.
2020. márc. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7: Remélem, igazad van.
2020. márc. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!