Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Veseprobléma lenne vagy csak...

Veseprobléma lenne vagy csak a dehidratáltság?

Figyelt kérdés

Mostanában elég keveset ittam, tudom magamtól, és a vizeletem színének is észre vettem ezt, erősen sárga színű lett. Ilyen tünetem volt tavaly is nyáron, amikor szintén valamiért néhány napig kevés folyadékot fogyasztottam.


Az a helyzet, hogy ma reggel mikor elmentem mosdóba, vizeletürítés közben jobboldali vese fájdalmat éreztem, de amint abbahagytam a vizeletürítést a fájdalom is elállt. Napközben többször ürítettem, akkor semmi fájdalom nem volt, míg most este újra elmentem mosdóba és amint megkezdődött a vizeletürítés megint egy görcsös fájdalmat éreztem a jobb oldalon vesetájékon.


Másfél hónapja voltam laborvizsgálaton vizeletmintával együtt, akkor azt mutatta ki a vizsgálat hogy valószínűsíthetően felfázás miatt volt még jele pici gyulladásnak. (Hozzá kell tegyem hogy vizeletmintával nem készültem mert eredetileg csak vért akartam vizsgáltatni, így helyben kellett kifacsarni magamból 4-5 csepp vizeletet amit nem is szakszerűen adtam, mert az elejét nem tudtam kiengedni a wcbe, mert annyira kevés volt hogy féltem utána nem lesz minek a pohárba folynia, és ez a vizelet is erős sárga volt, kevés folyadékot ittam).


A vérvétel óta sem volt semmi problémája a vizeletemnek se pedig a vesémnek, nem kell sokszor mennem mosdóba és eddig egyáltalán nem is fájt az oldalam vizeletürítéskor.


Még annyit tennék hozzá hogy ilyen érzésem volt már régebben is, tavaly, illetve néhány évvel ezelőtt, tehát vesebetegségre emiatt sem gondolnék, illetve ha nem vizeletürítek akkor abszolút nem érzek fájdalmat.



2020. márc. 21. 20:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Én nem izgulnék ezen a helyedben, ha nem áll fenn egy-két napnál tovább. De azért majd ha normalizálódik a helyzet, akkor nézesd meg újra a vizeletedet. Addig meg figyelj oda és igyál sokat.
2020. márc. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igyekszem! Remélem elmúlik, igazából mint irtam is, nem minden vizelésnél tapasztaltam, illetve ha épp nem wcn vagyok akkor semmi fájdalom nincs azon a területen. Vagyis egész nap nem tapasztaltam. Remélem tényleg csak az volt a probléma hogy igazán keveset ittam, mostantól próbálok nagyon odafigyelni! :)
2020. márc. 21. 20:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!