Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koronavírus. Lehet kerékpározn...

Koronavírus. Lehet kerékpározni vagy sem? Mert ellentmondásos a javaslat. Hol ajánlott a szabad-levegős mozgás, hol maradj otthon.

Figyelt kérdés

A kijárási tilalom alatt lévőknél is ezt mondták, mint kimozdulási lehetőséget ( ahogy emlékszem, mert tényleg gyatra a tájékoztatás honunkban).

Egy barátom betámadott elég vehemensen, hogy felelőtlenség..., mit gondoltok?



2020. márc. 22. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy a más emberekkel való találkozást, csoportosulást, érintkezést kerüld el. Nyilván ha van egy park egy városban és oda menne ki mindenki biciklizni, az kerülendő, mert sok ember összejönne egy helyen. De ha te most elmész teljesen egyedül egy olyan útra biciklizni, sétálni, ahol a madár sem jár, az egyáltalán nem gáz, sőt, egészséges is. Hisz hogy legyen ellenálló képessége a szervezetünknek, ha nem vagyok friss levegőn? A lényeg, hogy aki beteg, akinek gyenge az immunrendszere, aki hajlamos könnyen elkapni betegségeket, idős, az valóban maradjon otthon, max. az udvarra üljön ki friss levegőt szívni, de aki egészséges és nincs gondja az ugyan mondja már meg valaki nekem, hogy miért ne menjen ki a szabadba?
2020. márc. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A vírust emberektől lehet elkapni, nem a friss levegőtől. Ha te olyan helyen biciklizel, ahol nincs más, akkor nyugodtan kimehetsz, egyelőre még nincsen kijárási tilalom. Ha lesz, akkor biztos meg fogják határozni konkrétan, hogy szabad-e ilyen okból kimenni vagy pedig sem! Most egyelőre az a lényeg, ha kimész, akkor kerüld el a többi embert, ne állj le beszélgetni a szomszéddal, haverral, stb., ha összefutsz velük az utcán!
2020. márc. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. márc. 22. 09:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Önkéntes karanténba, "maradj otthon" elvet követve természetesen szabad, ha nem "ugrasz be" közben vendéglátóegységbe, boltba, postára stb. és nem állsz meg pletyizni másokkal.

Hatósági karantén alatt (mint bármilyen okú lakhelyelhagyás), ez is tilos.

2020. márc. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. márc. 22. 11:14
 6/9 anonim ***** válasza:

én is voltam ma reggel is, tegnap is. sőt, még boltba is beugrottam, igaz, maszk és kézfertőtlenítő mindig van nála, de jövő héttől már boltba se megyek.


Áttekerek a szomszéd városba, lezárom ott a biciklim a Duna-parton, sétálok, aztán megyek haza.

Simán meg tudom oldani, hogy 1 méternél közelebb senkihez sem megyek.

2020. márc. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Dettó...köszi.
2020. márc. 22. 19:56
 8/9 anonim válasza:

"Egy barátom betámadott elég vehemensen, hogy felelőtlenség..., mit gondoltok?"

Semmit. Ezt neked kell eldönteni, hogy félsz e a vírustól, és ha igen, akkor menyire. Én magam részéről letojom az egészet, a szájkosárt is csak akkor veszem fel, ha látom, hogy jön a yard. De ez én vagyok, ez az én véleményem, és az én döntésem. Magam részéről viszont a "barátoddal" ellentétben nem mondom, hogy ne #maradjotthon, mert szerintem mindenkinek a magának kell eldönteni, hogy neki mi a jó.

2021. ápr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mi a jó...? Ez egy vírus, amihez nem értünk. Elég nehéz akkor a döntés.
2021. ápr. 17. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!