Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Csak szerintem nem ér semmit...

Csak szerintem nem ér semmit sok esetben az önkéntes karantén?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyről hallom, hogy xy 2 hétre önként karanténba ment. A vírus meg gyerekcipoben jár hazánkban. Lesz ez még így sem. A sok önkéntes 2 hetes karantenosnak meg 2 hét után ugyanúgy dolgozni kell mennie(ha csak nem dús gazdag, ugyanis a legtöbb cég nem ad ki külön szabadságot) Na ez a helyzet ami jelenleg van szép és jó. Az emberek tényleg igyekeznek ez tény. Viszont előbb utóbb mindenki beleun, nem marad szabi, ide kell menni oda kell menni. A sok otthon ülő elindul és kész kirobban egy jó nagy járvány. Nem most kapják el hanem 3 hét múlva.
2020. márc. 22. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak az iskolák, egyetemek bezárását, a nyugdíjasokat meg azokat nézed, akik dolgozhatnak otthonról (és igen, tudom, hogy minden korosztályban sok a h*lye is, de de olyan is van, aki nem az), az máris egy komoly réteg, akik hosszabb ideig otthon tudnak maradni, és ez igenis számít. Közösségi szinten is, az egyénnek meg mindenképpen.
2020. márc. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Már az is jó ha nem most kapja el, hanem 1-2 hónap múlva.


A lényeg, hogy ne egyszerre kapja el 1 millió ember.


A házikaranténnak az a célja, hogy ha fertőzött helyről jöttél akkor ne hurcold be és ne alakíts ki gócot.


Nálunk a cégnél 5-en sem tartották be a karantént, még akkor sem amikor lezárták az adott országot.


Lehet góc lesz hamarosan...


A Szegedi orvorsól ne is beszéljünk.

2020. márc. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Így van, a lakosság jó része meg fog fertőződni, csak ne egyszerre történjen, ez az értelme. Én is csak vásárolni mentem le a pékségbe, ennyi volt a hétvégi mászkálásom, remélem, hogy más is így tesz.
2020. márc. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Azért sincs értelme, mert a nagyja 2 nap után leszarta, ha eddig nem adta fel, akkor a következő napsütéses időszakban feladja.
2020. márc. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!